Jump to content

Kampanja protiv oca!


fikus

Preporučene objave

Nažalost, dešavaju mi se strašne stvari! Imam dijete od 2.5 godina koji se u zadnje vrijeme u prisustvu majke, ponaša veoma neprijateljski prema meni! To je rezultat dugotrajne agonije vođenja brakorazvodne parnice (cca. dvije godine), te iščekivanja sudske presude, gdje u ovom pravnom vakumu viđam svoje dijete jednom tjedno samo pola sata ili čak sat vremena, što je veliki uspjeh! Vidim da su neki očevi odustali od svoga djeteta, ali ja sam se borio za svoje dijete do zadnjega trenutka i viđao ga godinu i po dana u CZSS-u jednom tjedno po jedan sat, zbog nesnošljivosti i našeg krajnjeg zaoštrenog odnosa mene i moje bivše supruge! Sada je došla presuda i dobio sam svoja puna prava da viđam svoje dijete bez ikakvog nadzora i nazočnosti majke, ali ta presuda još nije pravomočna!

Ali eto, vjerujem da je dijete izloženo snažnoj distorzionoj kampanji bivše supruge protiv mene i želje da ga pošto-poto udalji od oca i da ga prepusti na odgoj i čuvanje osobi sa kojima ona danas živi, što je za mene porazno i neprihvatljivo! On se vrlo neprijateljski ponaša prema meni, grize, lupa me šakama, viče kada ga želim poljubiti i to se događa dva puta uzastopce od našeg zadnjeg susreta!

Što da radim? Možda bih se i ja trebao povuči i čekati pravomočno sudsko rješenje koje je za otprilike 20 dana, ili čekati da dijete bude svjesno istine da ima pravog oca koji ga voli, ali ne može doći do svoga sina! Što da učinim da amortiziram bjesomučnu kampanju koja bivša provodi protiv mene prema mome sinu?

Pozdrav,

žalostan i utučen otac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izgledat ce kao da se stalno ponavljam, ali to je jedino što pali ovdje- trebate biti strpljivi.

Ako dijete vas odbija, nikako mu nemojte uzvratiti istim. To je njegov obrambeni mehanizam.

Nemojte klonuti, ni odustajati, polako, dajte vremena djetetu da vas upozna, jos je mali tek su mu 2,5 godine, ima cijeli zivot pred sobom da uvidi da ste mu otac kojem moze vjerovati.

Ako su u pitanju tih 20 dana, to nije problem sacekati.

Pomirite se s time da ce vam odnos s djetetom zauvijek biti otezan, ali s vremenom puno lakse, jer sto vise paznje i strpljenja ulozite to vise ce vam se i vratiti.

Nemojte postati ogorceni i nesretni, prihvatite to kao normalno u ovoj situaciji i idite korak po korak, zasad nastojte samo zadrzati kontakt s djetetom, kasnije kad poraste imat cete vise zajednickog vremena i prilike za zblizavanje. Sretno i nemojte odustajati !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li postoji mogućnost da u potpunosti izgubim svoje dijete, zbog ove užasne kampanje koji provode bivša i njena mama prema meni (ocu 2.5 godišnjeg djeteta)? Moji susreti sa djetetom su mi maksimalno ograničeni, a mogućnost manipulacije sa tom nježnom malom glavicom je izuzetno veliki, i ja tu ne mogu Bog zna kako utjecati ovih 20 dana koliko mi treba da dobijem pravomoćnost rješenja! S obzirom na Riješenje, vjerujem da je intencija njenog ponašanja, moja demoralizacija u naporu za viđenjem dijeteta prema sudskoj odluci! Vjeruje se da će dijete pružiti otpor kada budem dolazio po njega u vrtić i da ću tu biti potpuno onemogućen u ostvarivanju svoga i djetetova prava da viđa svoga oca! Želim da me moj švrčić voli i da budem s njim! Ništa me drugo ne zanima, osim da ga normalno viđam onako kako piše u sudskoj presudi!

Stalno se pitam da li će ona opstruirati riješenje sudske presude o viđenju djeteta i da li to ona može provoditi nekažnjeno? U stvari, da li sam svoga sina zauvjek izgubio?? Ma baš sam u nekoj depresiji!

Pozdrav,

očajan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj biti u depri. Bori se. Ona može što hoće, da može raditi po svome i ne njoj nitko ništa ne može. Ona je "kraljica majka", zaštićena vrsta. "Dobrobit djeteta" je svima na prvom mjestu, a kad ti ona zalupi vratima pred nosom nikome ništa. Ustvari nikome ništa ako ne skupljaš dokaze da ona radi kontra rješenju, kontra obiteljskom zakonu itd i ako ne sudiš i ne tužiš i ne ganjaš pravdu za svoje dijete i za sebe. Glavu gore jer ona time može raditi samo protiv sebe ukoliko ti budeš uporan ukazati na njeno kršenje tvojih i djetetovih prava. Plaćaj alimentaciju, svaki puta kad ti neda dijete prijavi to, kada ga uzmeš i kada ga vratiš također nekoga pismeno obavijesti (CZSS,)(posebno ako je to za zimske ili ljetne praznike),

na koncu ako se dokaže koliko si u pravu postoji mogućnost (ako ćeš ići za time) da joj se uzme dijete i da ga se povjeri tebi na skrb, a njoj na " vikend druženja". Malo vjerojatno, ali nikad se ne zna. Neće škoditi, probati. Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gospodine!

Vi niti u kojem slučaju nećete izgubiti svoje dijete. Vidim da ste već ludi od brige i iskreno suosjećam s Vama. Bilo bi dobro da malo hladnije glave razmišljate o svemu, da se potrudite ostati pozitivac u cijeloj priči.

Vi ste dobili već apsolutno sve moguće odgovore u vezi Vašeg problema. Znam isto tako da je Vaš strah opravdan, ali vjerujte mi da ni u kojem slučaju nećete izgubiti dijete. Želim Vam svako dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=gBHtoq1HTWk

 

......već godinama govorim o , za većinu, pa i za mene kakav sam nekad bio, nerazumljivim stvarima. Malo je bistrih ljudi ( pozdrav mojoj visprenoj ), koji su uspjeli shvatiti ovdje i danas da BPD, Granični poremećaj osobnosti, jest glavni i osnovni uzrok obiteljske problematike....pravne, medicinske , društvene......

 

PAS, koliko ga ja poznajem, a vjerujte...poznajem ga dobro, je samo , ili bar često, uobičajeni , razumljiv, očekivan, logičan, dio postupaka i ponašanja osoba s Graničnim poremećajem ....nastavak odnosa s svojom bliskom osobom...

 

Možda samo zato još nije ušao kao entitet u DSM- IV....ima i onih u Američkom društvu psihijatra koji stvari gledaju parcijalno ili s patrijahalnim predrasudama ( znate ono: - ...jedna je majka...-)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bigfoot je napisao:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=gBHtoq1HTWk

 

......već godinama govorim o , za većinu, pa i za mene kakav sam nekad bio, nerazumljivim stvarima. Malo je bistrih ljudi ( pozdrav mojoj visprenoj ), koji su uspjeli shvatiti ovdje i danas da BPD, Granični poremećaj osobnosti, jest glavni i osnovni uzrok obiteljske problematike....pravne, medicinske , društvene......

 

PAS, koliko ga ja poznajem, a vjerujte...poznajem ga dobro, je samo , ili bar često, uobičajeni , razumljiv, očekivan, logičan, dio postupaka i ponašanja osoba s Graničnim poremećajem ....nastavak odnosa s svojom bliskom osobom...

 

Možda samo zato još nije ušao kao entitet u DSM- IV....ima i onih u Američkom društvu psihijatra koji stvari gledaju parcijalno ili s patrijahalnim predrasudama ( znate ono: - ...jedna je majka...-)

 

 

Uh! Ovo baš nije ohrabrujuće! Vjerujem da je i moje dijete zahvatio taj sindrom, ali što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

imam takav sučaj u svojoj obitelji i iz osobnog iskustva mogu reći da agresivni stav majke s vremenom neće učiniti ništa dobra njoj samoj. A što se tiče vas osobno, smatram da je najbitnije djetetu dati emicionalnu potporu bez obzira na sadašnju situaciju. nekad je potrebno proteći mnogo vremena, ali rezultati će sigurno doći. Bitno je da na njenu agresiju ne uzvraćate istom mjerom, djeca osjećaju mnogo više nego odrasli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaista... Sada možda zvuči grozno ne vidjeti dijete neko vrijeme. Boriti se, ali ne agresivno, ne izgubiti kontrolu nad sobom ni u jednom trenutku. Očito da će dijete vremenom jako zatrebati stabilnog roditelja, jer ukazivanja djeci kako onaj drugi nije dobar govori samo koliko taj prvi ne razmišlja prvenstveno o dobrobiti djeteta pa tek onda o svojoj ogorčenosti ili čemu već. Istina da neće biti lako ako se tako nastavi roditelju koji nije s djetetom i zasigurno će se osjećati jadno i nemoćno ponekad, ali vremenom će dijete shvatiti tko je tko. a ne bi mu bilo lijepo tada znati da ima dvoje sličnih. Jedno mu je dosta i previše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da imam stranca od svoga sina, a dijete mi ne može doći! Sudska presuda će vjerojatno stići za pet godina, ali ostaje mi samo prkos bivšoj da dovede dijete na 15 minuta tjedno kako bi zadovoljila kriterije CZSS-a! Ma nije to više bitno! Ja mu na sreću nisam sada u ovom trenutku potreban i dobra je okolnost što je mali i što ništa ne razumije! Mislim da ću kao otac imati puno veću ulogu kada sin bude krenuo u školu ili na fakultet, s obzirom da sam i ja fakultetski obrazovan! A do tada samo pusa i mali zagrljaj od 15 minuta tjedno i to je sve! Ja se previše ne živciram više, sve će doći na svoje, a ni ja nemam nikakve obaveze prema djetetu osim alimentacije, što je u ovom trenutku sretna okolnost!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija