Jump to content

Tuzba,da ili ne, te na koji način?


rox1

Preporučene objave

Pozdrav! Imam jednu dilemu, naime prije 2 godine, na prijevaru sam ostao bez par stvari vrijednosti oko par tisuća kuna. Obećano mi je da ću novac dobiti slijedeći dan, no međutim evo već dvije godine ništa. Nemam nikakvih dokaza za otuđenje tih stvari, no imam između 7 do 10 svjedoka voljnih to potvrditi. Mogu li na osnovu toga podići prijavu? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podnesite državnom odvjetništvu kaznenu prijavu.

Dalje će oni sami ili putem policije skupljati dokaze i utvrditi radi li se o prijevari ili ne.

Za to vi nemate nikakvih troškova.

Ako se i ne utvrdi kaznena odgovornost, uvijek možete podnijeti tužbu i pokrenuti parnicu, te iskoristiti prikupljene podatke i dokaze iz predkaznenog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve postupite kao što vam Notarica savjetuje samo još da vam napomenem da ne duljite s prijavom ako je žeklite podnositi jer vam je zastara 3 godine nakon prijevare (dale ostaje vam 1 godina). Dok policija izvrši obradu, državno odvjetništvo odluči što će s tim, sud zakaže raspravu ..................... prođe vrijeme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo još nekoliko dodatnih informacija u svezi kaznene prijave.

Ima više načina na koje možete podnijeti k.p..

1. pismeno - nema neke stroge forme, jednostavno svojim riječima navedite sve detalje, no, pokušajte predložiti dokaze radi provjere vaših navoda (npr. osobne podatke svjedoka, isprave i gdje se nalaze)

2. usmeno - možete jednostavno osobno doći na DO ili čak i na policijsku postaju, tamo ćete razgovarati sa zamjenikom DO ili policijskim djelatnikom, koji će pred vama sastaviti k.p., koju vi potpisujete.

Bez obzira na vašu k.p. DO i policija će izvidjeti sve ostalo do čega budu mogli doći.

Imovinsko pravni zahtjev za naknadu štete možete postaviti u kaznenom postupku. Ako sud donese osuđujuću presudu, dosudit će vam u pravilu i štetu, ako se njena visina može lako utvrditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovisi o visini štete hoće li kaznenu prijavu ODO - odbaciti

 

Oštećeni je spomenuo da se radi o 7-10 000 kuna. Također i ovo prethodno da "o visini štete ovisi da li će se poduzeti izvidi" ne stoji jer policija mora postupati u takvim slučajevima kada oštećeni podnese prijavu, bez obzira na visinu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija