Jump to content

Imam li pravo na Inkluzivni dodatak


venoholu12

Preporučene objave

U invalidskoj opcoj mirovini sa trajnom nesposobnosti za rad i  psihickim dijagnozama F06.3 F07.9 F 62.0 U mirovini sam zsvrsio ne zbog rata HRVI 40% vec zbog prometne nesrece gdje sam bio 24 dana u komi sa paralizom desne strane tijela zbog ugrusaka krvi u mozgu koji su se nakon nekog vremena razisli pa mi se vratila pokretljivost.

Zanima me dali imam pravo na Inkluzivni dodatak ?

Odrekao sam se Hrvi invalidnine zbog koje nebi mogao primati ID ako bi ga dobio.Zahtjev i dokumentaciju sam predao 16.08.2024.

uređeno: od venoholu12
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilozio sam i rijesenje gotovo iste komisije vjestaka koje me je stavilo u mirovinu gdje pise 30 posto bolescu zadobive u obrani suvereniteta Republike Hrvatske a djelom 70 posto ozljedom izvan rada.Nisu mi priznali ozljedu na radu iako se prometna desila na povratku sa posla.

uređeno: od venoholu12
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HRVI, osnovica je trenutno 500,00 EUR

I   skupina invalid sa 100% oštećenja kojemu mu je potrebna njega i pomoć, dodaje se 15 % i to je osnovica za sljeće skupine               575 eur

II   skupina 100% pripada  73% od osnovice   575 eur                   420 eur

III  skupina 90%                  55%                                                        316 eur

IV  skupina 80%                 41%                                                         236 eur

V   skupina 70%                  29%                                                       167 eur

VI  skupina 60%                  19%                                                        110 eur

VII skupina 50%                  13%                                                         75 eur

VIII skupina 40%                  7%                                                         40 eur

 IX  skupina 30%                   5%                                                        29 eur

 X   skupina 20%                   4%                                                        23 eur

Do ove godine osnovica je bila 441,44 eur

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, venoholu12 je napisao:

Imam 40 posto trajno ali za mirovinu mi pise 30 posto u svezi rata.40 posto sam dobio kasnije ali posto sam bio u minimalnoj braniteljskoj govorili su mi da tih 10 posto nema utjecaja ,dali imate kakav savijet što mi se isplati sada uraditi te isplati li se ?

Poštovani,mišljenja sam da ste u dobroj poziciji vezanoj za ostvarenje prava na ID. Več ste podnijeli zahtjev, a postupak traje,i traje. U mom slučaju je prošlo 6mjeseci od podnošenja Zahtjeva u CZSR pa do Isplate. Uz opetovane Mailove i požurnicu. Kako če Vještaci odlučiti to vam nitko ne može reči. Kako prođe podjelite svoje iskustvo ovdje na Legalisu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , venoholu12 je napisao:

Imam 40 posto trajno ali za mirovinu mi pise 30 posto u svezi rata.40 posto sam dobio kasnije ali posto sam bio u minimalnoj braniteljskoj govorili su mi da tih 10 posto nema utjecaja ,dali imate kakav savijet što mi se isplati sada uraditi te isplati li se ?

Dodao bih jos 40 posto HRVI-a imam u svezi zarobljavanja 56 dana u logorima Stara Gradiska i Manjaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 17. 10. 2024. u 16:08, venoholu12 je napisao:

Prilozio sam i rijesenje gotovo iste komisije vjestaka koje me je stavilo u mirovinu gdje pise 30 posto bolescu zadobive u obrani suvereniteta Republike Hrvatske a djelom 70 posto ozljedom izvan rada.Nisu mi priznali ozljedu na radu iako se prometna desila na povratku sa posla.

30 % u vezi rata a 70 % ostalo ( tzv.civilni dio ) je za izračun mirovine.pogledajte dobro rješenje o izračunu mirovine.nema veze sa postotkom invalidnosti koju ste dobili kao sudionik DR.ionako ste išli na dvije komisije, kao mi svi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo dio teksta ako nekoga zanima .

 

Još jedno važno pitanje za korisnike inkluzivnog dodatka postavlja Bojan Hajdin, a tiče se mogućnosti da se iznosi inkluzivnog dodatka vežu uz prosječnu plaću. Naime, otkako je prošle godine donesen, inflacija je već pojela dio tog iznosa. Zato predlaže da se inkluzivni dodatak veže ili uz prosječnu plaću, ili da se s njom usklađuje dva puta godišnje.

 

- Osigurali smo način da Vlada donosi odluku o tome kolika će biti osnovica za isplatu inkluzivnog dodatka i uvijek možemo preko povjerenstva Vlade uputiti zahtjev za povećanje osnovice. Nije potrebno ići u promjenu zakona, Vlada može podignuti osnovicu, odgovorila je Ljubica Lukačić.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija