Jump to content

kleveta,uvreda do velečasnog


anonimno

Preporučene objave

prije neki dan vele časni je nakon mog pitanja zašto moje dijete ne ide na krizmu,pred ljudima ispred crkve mene nazvao-nepodobnom majkom,glupačom,đubretom,moju djecu -neodogojenom,bezobraznom,idiotima itd. izrekao je je još nešto što ima veze sa jednom osobnom moojm tragedijom-nakon čega sam završila na hitnoj.

 

pošto sam odlučila da pokrenem tužbu protiv njega,može li mi reći netko da li je to tužba za klevetu ili uvredu? imam svjedoke koji su zaprepašteni njegovim ponašanjem. inače prijavila sam ga na duhovni stol.i ovo mu niej prvi put nit sam samo ja izvrijeđena. već godinama to govori svim ljudima- i u bivšoj župi je bio na sudu

 

i jel netko zna kme bih se uopće mogla obratiti za pomoć kod tužbe. nikad nisam bila na sudu a baš love i nemam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Nepoznanko , nevjerojatna je ova Vaša priča. Šokantno ,nepristojno , nekulturno , necivilizirano i prostačko ponašanje crkvenog djelatnika je za svaku osudu.

Čudi me da crkva dopušta takvom primitivcu da javno djeluje i blati svečenički poziv.

 

Možda i crkveni veledostojnici misle da pred Bogom nisu svi jednaki ?

To je za stup srama i treba oglasiti na sva zvona , pa neka budu izloženi sudu javnosti.

 

Za početak posjetite stranice radija 101 te im prenesite Vaš tekst i neka njihovi novinari zamole za komentar poštovanog Bozanića.

 

Parlament show

Ponedjeljkom od 10:45 i četvrtkom od 16:45

...jedna je od najslušanijih emisija RaDiJa lOl. Emisija se zasniva na pitanjima slušatelja iz bilo koje sfere života. Pri tome slušatelji ostaju anonimni, a oni imenuju osobu od koje traže odgovor, s mogućnošću da ponuđeni odgovor prokomentiraju u idućoj emisiji. PaRLiaMeNT SHoW traje oko 50 minuta .

 

Nedostatak love za odvjetnike rješava " Siromaško pravo" , a pod određenim uvjetima oslobođeni ste i sudskih troškova.

U praksi se pravo na besplatnog punomoćnika realizira tako da se potencijalni

podnositelji zahtjeva moraju osobno obratiti središnjoj upravi HOK-a u Zagrebu, gdje

zaposlenici odvjetničke komore provjeravaju ispunjavanje postavljenih kriterija,

temeljem čega predsjednik Komore donosi rješenje o postavljanju besplatnog

punomoćnika.

Kriteriji i uvjeti za podnositelje zahtjeva nisu pobliže definirani. U praksi se

status socijalno ugrožene osobe dokazuje samo ispravama - uvjerenjem o visini

primanja (trenutačno je visina iznosa do koga se smatra da je riječ o socijalno

ugroženoj osobi 1.700 kn). U pravilu se ne ispituje ostala imovina (nekretnine,

pokretnine, drugo vlasništvo), kao ni imovina bračnog druga i bliskih srodnika. U

slučaju da zahtjev bude usvojen, donosi se rješenje kojim se postavlja besplatni

punomoćnik (vezano uz određeni postupak) i dostavlja podnositelju zahtjeva i

postavljenom odvjetniku. Odvjetnici koji se postavljaju u pravilu se biraju abecednim

redom s popisa odvjetnika koji komora vodi.

Više saznajte na :

http://alanuzelac.from.hr/Pdf/access.pdf

 

Želim odlično zdravlje Vašoj dragoj obitelji !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Netko je spomenuo da se radi o kleveti - netočno!

Radi se o klasničnom primjeru uvrede i kazneni postupak se pokreće po privatnoj tužbi (dakle policija u ovom slučaju nema što raditi osim ako se ne radi o narušavanju javnog reda i mira, što bi moglo doći u obzir ako vam je to rekao u Crkvi)

 

Savjetujem i obraćanje nadležnoj biskupiji sa zahtjevom da vam se hitno dgovori da li je to službeno stajalište Crkve i s tim da ćete ukoliko odgovor izostane, obratiti se medijima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala svima na pomoći. događaj se odigrao dijelom u crkvi,a dijelom ispred crkve. također sam odmah velečasnog prijavila duhovnom stolu na Kaptolu. Još samo jedno pitanje. Dali bi dobro bilo obavijestiti dječju pravobraniteljicu? Jer ovo se ne dešava samo meni, nego večini djece i roditelja u mojoj župi.Samo što nitko nema hrabrosti da se suprotstavi velečasnom. što se tiče novinara,već sam ih obavijestila i vjerovatno će tokom ovog tjedna izači članci u novinama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije nego što podnesete privatnu tužbu, provjerite s kakvim dokaznim materijalom rasplažete.

Konkretno, imate li svjedoka?

Jesu li ljudi ispred crkve ili roditelji djece spremni svjedočiti?

Iz iskustva znam da su mnogi ljudi u četiri oka u stanju sve reči, ali dok to isto treba reći na sudu, ničeg se ne sjećaju, ne znaju ništa o tome..ne žele neugodnosti.

Ako ste završili na hitnoj, čuvajte si medicinsku dokumentaciju. I to može biti dokaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija