Jump to content

Dajem otkaz - koliki mi je otkazni rok ?


anonimno

Preporučene objave

Nakon 6 godina rada u osiguravajućem društvu odlučila sam dati otkaz i prijeći na novi posao.

Prema Zakonu o radu otkazni rok je 2 mjeseca, ali se kolektivnim ugovorom ili ugovorom o radu može odrediti i kraći za slučaj da radnik daje otkaz.

U mom ugovoru nema takve odredbe, a kolektivni ugovor postoji samo za Croatia osiguranje.

Zanima me da li se taj kolektivni ugovor automatski primjenjuje i na ostale osuguravajuće kuće koje nemaju svoj kolektivni ugovor i može li me poslodavac natjerati da odradim ta dva mjeseca (plus broj dana starog godišnjeg odmora koje nisam iskoristila) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledajte u Pravilnik o radu svoje osiguravateljne kuće.

U svakom slučaju, sporazumni prestanak ugovora o radu ne zahtijeva poštivanje ugovorenih otkaznih rokova.

U krajnjem slučaju neopravdani nedolazak na posao 3 dana uzastopce, opravdani je razlog za izvanredni otkaz ugovora o radu.

Što se tiče godišnjeg odmora, izdati će Vam poslodavac potvrdu o broju iskorištenih i preostalih dana godišnjeg odmora.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo vodite računa da godišnji od prethodne godine trebate iskoristiti do kraja prve polovice ove godine. Također, kako bi mogli normalno koristiti godišnji odmor kod novog poslodavca prekid između dva radna odnosa vam ne smije biti duži od osam dana, jer inače morate raditi šest mjeseci kako biste stekli pravo na godišnji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih vam definitivno preporučila sporazumni prekid radnog odnosa. Iskoristite preostali godišnji iz 2006. god. jer će vam "propasti", a što se 2007. tiče poslodavac će vam vjerovatno odobriti korištenje alikvotnog dijela godišnjeg razmjerno mjesecima provedenim na radu u 2007. god. Naravno, ako se usaglasite oko datuma prestanka i obzirom na dogovore s novim poslodavcem, tj. kada ste se dogovorili za početak rada.

Maloprije sam se zaboravila logirati pa sam vam odgovorila anonimno

pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija