Jump to content

Rad za stranu firmu, malo komplicirana situacija


Morbo

Preporučene objave

Situacija:

Trenutno sam zaposlenik (formalno) u hrvatskoj stalni readni odnos, ali fima ne radi niti je u stecaju. Uglavnom vec pola godine ne radim.

Nudi mi se posao u grckoj, za svedsku firmu, na ugovor (ne stalni radni odnos), kazu da je placa tax free.

Da li ja i gdje trebam placati porez ukoliko prihvatim taj posao?

Nisam u RH, radio bih za svedsku firmu ali ne u svedskoj nego u grckoj. Teoretski i praticno nisam nigdje dulje od 183 dana.

Sta uciniti u ovoj situaciji?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cak i ako se radi preko brokerske kuce koja me placa placa po expat ugovoru u 'bilo koju banku na svijetu'?

Konkretno radi se o poslu na brodu.

Potpuno sam neiskusan u ovim oblicima poslovanja, a cujem svakakve price sastrane i dosta mi toga zvuci kao nekakvo muljanje pa bi htio znati na cisto sta se smije a sta ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka zarada koja se ne prikaže legalno sa obračunatim i uplaćenim porezom je nelegalna.

Istina u nekim zemljama porezi su minimalni, čak i zanemarivi, ali se ipak obračunavaju i plaćaju.

Nažalost, siva ekonomija je stvarnost u mnogim razvijenim i manje razvijenim zemljama.

Zato postoje porezne i druge inspekcije kojim je cilj spriječavanje sive ekonomije.

Ali ipak, jako puno ljudi ne plaća porez a htjeli bi užavit sve blagodati u zemlji u kojoj žive (zdravstvo, školstvo, vrtići.....) . Svi znamo da se takve blagodati financiraju iz raznih poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija