Jump to content

gdije i kako podnjeti zahtjev za rastavu


Gilda

Preporučene objave

kako i gdje podnjeti zahtjev za rastavu? ja i muž ne živimo već skoro godinu dana zajedno imamo dijete od 18mj., ja sam na jednoj adresi a sin i muz su prijavljeni na drugu adresu, druge općine i druge županije, zanima me gdije moram ići na czss ili općinu svoju ili njegovu?? i gdije prije otić na općinu ili czss prijaviti nastalu situaciju?

dijete živi samnom? vidanja i susreti su dogovoreni između nas i alimentacija je samo po dogovoru našem, tako da to i je i nije kako kada ima volje, željela bih to pravno riješiti da se susreti odrede sudski i da alimentacija nije milostinja koju on udjeljuje kad hoče nego da ima obavezu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Tužbu podnosite Općinskom sudu koji je nadležan prema mjestu vašeg zadnjeg zajedničkog prebivališta sa suprugom

2. Ako imate zajedničko mlt. dijete morate podnijeti tužbu, a sud će vas po službenoj dužnosti prije početka rapravljanja uputiti na posredovanje kod nadležnog CSS-a.

3. Pitanje oko tog s kim će dijete živjeti, te oko vremena viđanja i druženja s djetetom biti će rješena u istoj parnici, kao i pitanje uzdržavanaj djeteta ( o ovome sud odlučuje po službenoj dužnosti )

4. isto tako imajte na umu da i Vi imate pravo tražiti uzdržavanje od supruga, ukoliko ispunjavate uvjete ( nemate imovine ili prihoda iz kojih bi se uzdržavali, ne radite jer niste sposobni za rad ili jer objektivno ne možete naći posao )...imajte na umu da sami morate postaviti zahtijev za svoje uzdržavanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma bojim se da mi niste dobro shvatili...morate podnijeti tužbu na Općinski sud koji je nadležan u općini gdje on prebiva...za podizanje tužbe, kao i za zastupanje u predemtu ( obzirom je riječ o složenoj stvari u kojoj se ispreplću interesi VAšeg djeteta i VAs osobno ) predlažem VAm da uzmete odvjetnika, ukoliko si ga ne možete priuštiti poušajte se obratiti odvjetničkoj komori

Gilda je napisao:

sama odem na općinu? nisam se baš o tome puno informirala, sad si to želim riješiti, jer ne želim biti u braku u kojem nisam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija