Jump to content

Što učiniti - pomozite !


anonimno

Preporučene objave

Molim, ako miitkomože pomoći, a radi se o slijedećem :

Razvela sam se prije 3.god., ja sam morala otići jer je bivši suprug imao ljubavnicu i izrazio želju da želi živjeti s njom.

Nisam imala izbora, te sam otišla bez ičega, ostavila sve u kući (svekrvinoj) na katu. Moji roditelji pomagali financijski i fizičkim radom da tokom braka sredimo stan.

Nikakvih računa ne posjedujem o kupovini materijala, namještaja - na žalost. Imamo dvoje djece punoljetne u tom braku gdje mi je obečao usmeno da će im prepisati dio vikendice na moru....do dana današnjeg ništa nije učinio !!!

 

S obzirom da imam jako mala primanja - dali mogu u ovoj navedenoj situaciji što učiniti, i s obzirom na predpostavljam velike odvjetničke troškove dali da ulazim u kakav spor...

Pomozite mi, dal ima bilo kakve nade... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana , žao mi je da Vam ne mogu dati pravno mišljenje , no možda pomogne informacija o siromaškom pravu , a pod određenim uvjetima oslobođeni ste i sudskih troškova.

U praksi se pravo na besplatnog punomoćnika realizira tako da se potencijalni

podnositelji zahtjeva moraju osobno obratiti središnjoj upravi HOK-a u Zagrebu, gdje

zaposlenici odvjetničke komore provjeravaju ispunjavanje postavljenih kriterija,

temeljem čega predsjednik Komore donosi rješenje o postavljanju besplatnog

punomoćnika.

Kriteriji i uvjeti za podnositelje zahtjeva nisu pobliže definirani. U praksi se

status socijalno ugrožene osobe dokazuje samo ispravama - uvjerenjem o visini

primanja (trenutačno je visina iznosa do koga se smatra da je riječ o socijalno

ugroženoj osobi 1.700 kn). U pravilu se ne ispituje ostala imovina (nekretnine,

pokretnine, drugo vlasništvo), kao ni imovina bračnog druga i bliskih srodnika. U

slučaju da zahtjev bude usvojen, donosi se rješenje kojim se postavlja besplatni

punomoćnik (vezano uz određeni postupak) i dostavlja podnositelju zahtjeva i

postavljenom odvjetniku. Odvjetnici koji se postavljaju u pravilu se biraju abecednim

redom s popisa odvjetnika koji komora vodi.

Više saznajte na :

http://alanuzelac.from.hr/Pdf/access.pdf

 

Želin Vam odlično zdravlje !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Svilena , ja nisam Doc. dr. sc. Alan Uzelac .

Nisam niti A.Đapić . Zovu me Božidar Žerjav i moj diplomski rad iz kolegija Ekonomika poduzeća je nagrađen od strane Znanstveno nastavnog vijeća Ekonomskog fakulteta u Zagrebu .

Adresu http://alanuzelac.from.hr/Pdf/access.pdf , sam dao da se vidi izvor prenesene informacije i sazna više .

 

Ovom objavom pitanje Nepoznanke ponovno dolazi na početnu stranicu , pa se nadam da će joj netko dati pravni savjet na postavljeno pitanje .

 

Želim Vam odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija