Jump to content

Žalba protiv sudskih troškova


lara7401

Preporučene objave

Susjed je dobio opomenu zbog nenošenja kacige, uz sudske troškove od 150 kn, koje nije baš u mogućnosti platiti. Nigdje ne radi, nema prihoda. Što napisati u žalbi-prijedlog za oslobođenje od plaćanja pristojbe? Uz sve potrebne dokumente od Porezne uprave? To se podnosi prvostupanjskom sudu? Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako nema prihoda odnosno nije zaposlen, onda mu porezna uprava niti ne može uzeti 150,00 kn na ime neplaćenih trškova prekršajnog postupka. ispravak, to nije pristojba, to su troškovi prekršajnog psotupka i njih ga može osloboditi samo sudac koji je donio rješenje.....stoga ne treba pisati niti žalbu, a niti prijedlog poreznoj upravi, jer ona nema ništa s tim, ona samo provodi prisilnu naplatu prema nalogu suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policijski službenici i službenici nadležnog upravnog tijela jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave za prekršaje za koje je predviđena kazna u ovom Zakonu u iznosu od 300,00 do 700,00 kuna ,u slučajevima kad prekršajem nije izazvana opasnost za druge sudionike u prometu,MOGU umjesto novčane kazne izreći mjeru pisanog upozorenja.Mjera pisanog upozorenja ne može se izreći za prekršaje za koje su propisani negativni bodovi niti osobi koja je takva mjera u zadnjih 12 mjeseci već izrečena.Izrečena mjera pisanog upozorenja evidentirana je u evidencijama........

---- sudac za prekršaje ako je predmet došao u njegovu domenu isto tako može izreći upozorenje sukladno postupanju bez obzira na podnešenu prijavu od strane policijskog službenika.... u praksi se to koristi stoga pozovite se na jednu od ovih mogučnosti..... sretno( kaciga glavu čuva ,a glava je život),na greškama se uči...... pozdrav. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

molim Vas, ako mi netko može razjasniti neke stvari. u slučaju da sudac odluči da se novčana kazna ne mora platiiti, al sudski troškovi da, da li se može podnijeti žalba na sudske troškove i ako se da, kome se podnosi? visokom prekršajnom sudu? ili o tome odlučuje sudac koji je donio rješenje u prvom stupnju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnosite sudu koji je donio odluku. Dakle, Prekršajnom. A on dalje prosljeđuje Visokom prekršajnom sudu. Izvadite u Poreznoj potvrdu o visini dohotka i priložite ju uz žalbu, te navedite u žalbi protiv troška da niste u mogućnosti platiti troškove, jer nemate nikakvih prihoda, te zamolite sud da vas temeljem Zakona o sudskim pristojbama (pogledajte o kojem se članku radi, podnaslov Oslobođenje od plaćanja sudskih pristojbi) oslobodi plateža troškova odnosno da donesenu odluku u pogledu troška preinači na način da vas oslobađa snašanja roškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Pozdrav

Imali smo dug za vodu cca 400 kn koji smo uplatili čim smo dobili ovrhu od JB,ali smo se žalili na JB troškove koji su bili isto oko cca 400 kn.

Živimo u ZGB a na sud smo morali u Koprivnicu.

Na kraju ništa mi nije jasno.Sutkinja je spominjala troškove od 200 kn JB i da smo oslobođeni,trebamo samo platiti neku kamatu,ali moramo platiti sudske troškove od 600kn jer smo izgbili parnicu.

Ne razumijem kako smo izgubili ako ne trebamo platitit JB troškove !!??

Žalili smo se na temelju teške financijske situacije (ja jedina radim,muž na burzi

,troje klinaca...)

Da li se imam pravo žalit na to? Da ne bi onda morali duplo platiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Imali smo dug za vodu cca 400 kn koji smo uplatili čim smo dobili ovrhu od JB,ali smo se žalili na JB troškove koji su bili isto oko cca 400 kn.

Živimo u ZGB a na sud smo morali u Koprivnicu.

Na kraju ništa mi nije jasno.Sutkinja je spominjala troškove od 200 kn JB i da smo oslobođeni,trebamo samo platiti neku kamatu,ali moramo platiti sudske troškove od 600kn jer smo izgbili parnicu.

Ne razumijem kako smo izgubili ako ne trebamo platitit JB troškove !!??

Žalili smo se na temelju teške financijske situacije (ja jedina radim,muž na burzi

,troje klinaca...)

Da li se imam pravo žalit na to? Da ne bi onda morali duplo platiti?

 

Ako se žalite samo na troškove, a platili ste dug (s kamatama), onda to sud rješava bez pozivanja stranaka. No očito niste sve platili.

 

Parnicu ste izgubili jer je ovrha pobijana, i to bezuspješno. To što ste vi bili u pravu glede troškova nije bitno, o troškovima tako i tako odlučuje sud. Kao da ste rekli: "Pobijam ovršno rješenje, jer je danas srijeda, ili, jer se zovem zagi."

 

zagi12 > Da li se imam pravo žalit na to?

U sporu male vrijednosti, žalbe na rješenje nema (osim iznimno u slučaju povrede postupka). Tako da je to to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija