Jump to content

Vojni rok i putovanje u inozemstvo


Enzo

Preporučene objave

Sljedeći mjesec putujem u SAD i tamo ću biti do siječnja 2008. A krajem ove godine mi istječu studentska prava, pa ću dobiti poziv da se javim u Ured za obranu, ali mene neće tada biti u HR. Pa sada da ne bih imao problema kada se vratim, da li da se ja ovih dana javim i kažem im da idem na duži period i da se vraćam početkom iduće godine, pa im se javim kada se vratim?

Strah me da mi ne kažu da ne smijem ić, tj. da li mi smiju zabranit odlazak?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o obrani kaže:

 

Obveze vojnih obveznika u svezi s putovanjem

i boravkom u inozemstvu

 

Članak 63.

 

Novak koji namjerava putovati u inozemstvo i boraviti u inozemstvu dulje od 90 dana dužan je pribaviti odobrenje nadležne uprave za obranu.

 

Odobrenje za putovanje u inozemstvo i boravak u inozemstvu izdaje se novaku koji u inozemstvo putuje:

 

1. radi liječenja – dok liječenje traje

 

2. radi školovanja na srednjim, višim ili visokim školama u inozemstvu – do završetka školovanja

 

3. radi obavljanja plovidbenog staža prema programu škole za učenike pomorskog smjera – do završetka staža

 

4. na rad – do 2 godine

 

5. s roditeljima, odnosno ženom, koji u inozemstvo odlaze službeno ili na rad – do 2 godine

 

6. radi privatnih ili službenih poslova, ako je ocijenjen privremeno nesposobnim za vojnu obvezu – do proteka vremena za koje je ocijenjen privremeno nesposobnim za vojnu obvezu.

 

Odobrenje za putovanje i boravak u inozemstvu može se izdati novaku iz stavka 2. ovoga članka tako da vrijedi najdulje do 30. lipnja kalendarske godine u kojoj novak navršava 27 godina.

 

pogledaj još i pravilnik o izvršavanju vojne obveze koj se nadovezuje na zakon

 

po onoj staroj: vrlo dobar - služimo narodu

 

:clint:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija