Jump to content

Dragovoljac bez prava i nade


soko109

Preporučene objave

U mirovini sam tri godine (6a) i podnio sam zahtjev za novi izračun mirovine prema novom zakonu HB. I dobio odgovor da mi je to uračunato po novom zakonu koji je stupio prije par dana. Pa si mislim ko je ovdije lud a ja nemam papir. Ja kao dragovoljac proveo 5. godina rata i do umirovljenja u gardijskoj br. s činom narednika imao kof. 0.85 dobio tada mirovinu 2.700 kn. Pitam za koga je to onda zakon, pa trebamo li mi ostali branitelji praviti se ludi ili ići snimati 50-60 % po skelama gradilišta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Na mirovinu 6a si sam pristao ,koliko znam uz 6a ide i dobra otpremnina , koliko shvaćam nisi ni invalid ,stvar je jasna pogriješio si pristavši u mirovinu pod 6a imam nekoliko poznanika niko nema mirovinu preko tri tisuće ali zato su dobili dobre otpremnine sad se ispostavlja da je to greška no u to vrijeme je bilo primamljivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

mulac je napisao:

sa tom dobrom otpremninom moš popušit dj..u lagano kad ti isplate nakon pet mjeseci bez kune primanja a jos usto imaš obitelj pa se zadužiš,a usto ti maznu porez i onda gledaj u ono što je ostalo? :-?

ps: dao bog svakom ovako veliku mirovinu i otpremninu :-P

Pa kad jednom dobiješ rješenje i počne isplata mirovine, sve zaostatke dobiješ retroaktivno, koliko mi je poznato. Dakle, ono što si potrošio za "preživljavanje" dok si čekao rješenje, nadokađuješ.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mulac je napisao:

ma sve je to bogbogova startao sa 2270kn a sad kroz nekoliko godina skočilo na 2720kn, za koju godinu doćiće to i na 3000kn al ne strahujem od nekakvih revizija kao neki glumci :-)

Bojim se da zbog ovakvih generalizirajućih kvalifikacija najviše stradavaju ljudi koji zaista prolaze pakao unutar sebe. Zbog ovakvoh generaliziranja danas se ljudi srame i boje reći uopće da su branitelji, kamo li invalidi, zbog toga se mnogi s PTSP, koji zaista prolaze pakao, ne usude tražiti pomoć. A takva situacija u javnosti ljude s PTSP-jem još više vuče dublje na dno.

 

Stoga bih molio da se okanemo ovakvih kvalifikacija i pljuvanja. Svi mi jako dobro znamo da ima onih koji su ostvarili neka prava neutemeljeno, ali govorimo o konkretnim osobama, ako za takvu osobu znamo. U protivnom, samo nanosimo štetu onima koji zaista trebaju pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao što sam i prije pisao na ovom forumu držim da su branitelji prevareni sa famoznim mirovinama 6a i nikako ne treba njih kriviti zašto su pristali na takvu mirovinu.jednostavno im je gurnuta u ruke bez da ih je itko upoznao sa posljedicama. tim potezom morh je riješio veliki broj svojih djelatnika na jednostavan način a jedna od zamki je bila "velika" otpremnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se ,no dobili su priliku otić u mirovinu i to su iskoristili no nerazumiju da nisu u invalidskim mirovinama koje su ovisi o slućaju i po duplo veće i sad prozivaju te korisnike umjesto da se bore za sebe ili prijave oboljenje ako postoji ako nepostoji to im je to ko nije nastradao u ratu i 3000 je odlično....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

soko 109 znam da je gadno jer je mala mirovina,ali to nisi znao i kad si potpisivao za 6a.?U mojoj postrojbi koji su stekli uvjete (20g staža) pohrlili su grlom u jagode-a sad kukaju ko i ti -male mirovine.Privukla Vas je sve večinom otpremnina od cca70 000-100 000 kn,a sad...?.Ja sam kalkulirao mada sam imao uvjete -radio sam još neko vrijeme,imao sam strašno pogoršanje bolesti-otišao na bolovanje te nakon 1 god dobio častan otpust i sad sam u mirovini po čl.11 koja je sigurno veće od čl.6a.

Napominjem da mirovina 6a je bila na dragovoljnoj bazi tko je stekao uvjete i nitko nikoga nije tjerao van sustava pod muus.

Svi moji prijatelji ,koji su uzeli otpremninu i izašli van po 6a sad kukaju i svi rade negdje fuš da prehrane obitelji i da poplate kredite........

Ipak nije još sve izgubljeno počinji se liječiti te sakupljati papire,tj.lječničku dokumentaciju..poznajem prijatelje koji su otišli pod 6a a sad im je prevedeno u čl.11 i sad imaju veća primanja pogotovo ako imaju rvi.

Čuo sam postoji čak i sulucija da ima šansi da se opet otvori rok za predaju papira za ostvarenje statusa HRVI-a po osnovi PTSP-a..............sretno!! :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

tako je,u pravu si ...kakvo kukanje,ako je bolestan nek se liječi i nek doktori utvrde jel bolestan ili je to samo bolest nakon potrošene otpremnine koje ovi gore navode da je doista velika u odnosu na naše od tri prosječne plaće pa oduzmu porez i dobio sam 8000 KN ,a ovi pa 6a više od 10x otpremninu. pozdrav ! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Hvala svima na savjetima moja tema nije imala za cilj da plačem nad sobom, nego da kažem da ja i meni slićni naš doprinos u ratu nije isto vrijedan po zakonu. Tješi me to što bar pred bogom smo isti.

A moju otpremninu sam uložio u strojeve koji mi mjesečno donose 5000 kn, legalno.

Neznam tko nema posljedice od nas što smo prošli sva ratišta i akcije. Treba svakom HRVI dati dobru mirovinu, zar duplo veču, zar mi dagovoljci nismo zaslužili dragovaljački.

Zašto smo se 91 borili, za domovinu ili mirovine, za boljitak i ovakvu pravdu. Žali bože onih mojih izginulih prijatelja da znaju zašto su poginuli.

Ali što čemo, život je vjećita borba pa borimo se za svoju djecu .

Hvala na razumjevanju i potpori Vaš suborac..............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ponovo preucavanja ko je koliko dobio,zašto je netko prihvatio otpremninu ili zašto nije čekao novi zakon koji je dao mogučnost i priznao bolest kao posljedicu sudjelovanja u D,R.daj više ljudi shvatite da to vodi samo još više razjedinjavanju korpusa H.B. koji su dali svoj doprinos u stvaranju države koja nas je ionako razjedinila.kako ne shvaćate da je u igri stara i provjerena metoda :zavadi pa vladaj?(500.000 branitelja i 260 braniteljskih udruga)umjesto da djelujemo kao cjelina vi se prepucavate ko mala djeca.stanite malo na loptu i pomozite da stvari već jednom sjednu na svoje mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Flak je u pravo, izgleda daprag tolerancije kod svih nije isti, zašto ovo, zašto ono. Jedino je pravilno, svako je po zakonskim normama ostao raditi, vodi se na bolovanju, otišao u mirovinu. Tu nitko od nas branitelja nije kriv i nema potreba za međusobna prpeucavanja. Svi mi imamo neka viđenja ta bi to trebalo biti ovako ili onako, ali tu nema pomoči, zakonodavac je svoje rekao. Svima nama se desi da odlučujemo o svojoj sudbini, samo je pitanje kako ćemo postupiti, da li smo ispravno postupili pokazuje vrijeme, neki su u tom izboru pogriješili, a u toj hrpi sam i ja, a što sad, neke stvari više ne mogu izmjeniti. Držimo se zajedno, bez bez razložnih prepucavanja, oštećeni smo svi, ne u materijalnom smisli, jer povrijeđeno je dostojanstvo HB i istinitost o DR, a vi znate na koji način. Tu smo da pomognemo jedan drugome, a ne da podmećemo nogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovina 6a je bila dosta loše objašnjena , ali prijatelju pročitaj na ovoj stranici o 6a mirovini, imaš pravo tu mirovinu prevesti u mirovinu po članku 11.

Otpremnina koja je podijeljena dostatan za neki 7 mjeseci , naravno ako nisi u dugovima, znam ljude koji su otišli u mirovinu zbog otpremnine samo da bi vratili dug kako mu ne bi išla kuća na prodaju, ma što da se priča utjerali su nam do grla, ništa više

 

Pročitaj ovo

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=20412&forum=33&22

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidim da moja tema nije usamljena na forumu i svi smo upravu, čak i oni koji su sami sebe uvjerili da su u pravu. Sutra če osvanuti na forumu TEORIJA ZAVJERE D.R. Vratila se ona stara izreka u drugom obliku - kurva o poštenju a vojska o mirovini -. Mi svi ovdje što mlatimo praznu slamu, koliko smo bili pametni prije i sad, nebi nam se ovo dogodilo. Ljudi su stvoreni za rad pa idem raditi jer simijem i mogu. Nitko mi ne može uzeti mirovinu,uspomene,glupost itd....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebao sam raditi još 2 g pa da imam uvjete za 6a,međutim sam skužio da ako ne riješim status hrvi do zadanog roka 95,nikad neću uspjeti ostvariti pristojan iznos mirovine ,pa sam krenuo....ja i još par kolega...nismo se morali ništa blamirati ,jer smo nakon 13g aktivne vojske imali sve simptome...samo je trebalo prikupiti papirologiju...test kod psihologinje iz neše postrojbe pokazao je 100 % ptsp...samo nekoliko primjera...jel štrikaš...štrikaš...jel planeš...planem...odnosi sa ženom...nategnuti...jel vičeš...vičem...sve u svemu...krenuo...dobio častan otpust...11 mirovina ....1g na akontaciji 1600 kn jer sam pao na prvostupanjskoj,pa sam se žalio....nadam se pozitivi pa da mi već to obračunaju do kraja....sve u svemu zadovoljan...jer mi žena radi....ali da sam ljut, ljut sam....zato jer su nas prevarili...jer su kvote popunjene...jer su vrata zatvorena....jer si prepušten sam sebi....jer neki imaju povlastice....svaka čast pravim invalidima....ljubomoran na policiju,jer ima jak sindikat...jer imaju pravo na činove koje mi samo sanjat možemo....al nek ima bar neko...ak nemaju svi...al sve u svemu....valjd će dat bog ...pa će se sve ovo završit....pozdrav svima...ne dajte se..... :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma sve pet al me smetaju mudraci a rok bu bil i mora bit produžen zbog toga što se masa dragovoljaca borila zbog ideala a ne zbog toga što u životu nije imala što radit ili bila bez struke pa ajmo po plaču i mirovinu tj. napominjem ima ljudi koji su odradili i rat i rad a ne isli iz birtije u rat i na žalost u penziju več su imali prosperitetan život prije rata a sada nemogu više obavljati svoju civilnu dužnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega,krivo si me razumio,ja niti želim niti sam ikad bio protiv vojske,i prava koje smo stekli u ratu,svoj put samo navodim kao,daj bože,povoljan za sebe,i one koji su krenuli kao ja,što ne znači da drugima uskraćujem, ili obezvrijeđujem njihova prava...sačuvaj bože...jer još imam kolega koji rade i nećkaju se da krenu nekim putem iz sistema....a on im nudi otprilike samo jedan....koji bi ih doveo do malo bolje sigurnosti u mirovini...nemoj tako ...nit me znaš...nit znaš šta mislim...a kad sam došao do maslenice,mostara,vakufa,prozora ...došao bi i do karlovca...ak ništ drugo ...bar na pivo.... :cuga:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija