Jump to content

Koliko se vremena od nezgode može podnijeti odštetni zahtjev


radnelak

Preporučene objave

Prometna nezgoda dogodila mi se u kolovozu 2006. godine ne mojom krivnjom. Odštetni zahtjev mi je riješen za materijalnu štetu. I ja i oštetitelj smo u istom osiguranju (Euroherc). Zanima me po kojoj polici mogu tražiti odštetu za nematerijalnu štetu i da li to još uvijek mogu podnijeti. Liječenje od posljedica prometne i dalje traje. Prijelom noge na dva mjesta i unutarnja krvarenja su riješena. Ali problemi sa vratnom kralježnicom su i dalje aktualni tj. stanje mi se samo pogoršava i u toku sam medicinskog tretmana. Do kada da čekam sa predajom odštetnog zahtjeva (da li do završetka liječenja, ako se to uopće bude riješilo) ili da taj zahtjev ipak predam i da sve ode u postupak. Uskoro će biti godina dana od prometne.

 

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahtjev podnesite odmah i napomenite da liječenje nije završeno.

Prijedloge za odštetu podnesite:

- polica krivca za štetu

- vaša polica iz AO (ako ste ugovorili osiguranje vozača i putnika za nesretni slučaj)

- kolektivno osiguranje djelatnika (ako ste zaposleni i ako postoji takva polica)

- kartice (AmeEx, Visa, Diners, ECMC) ako posjedujete neku od od ovih kartica

- životno osiguranje (ako ste ugovorili priključnu nezgodu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Da ne otvaram novu temu... Koliko sam upućen, pravo na naknadu nematerijalne štete (tjelesne povrede zadobivene prilikom prometne nezgode) može se ostvariti izravnim podnošenjem zahtjeva osiguravajućem društvu ili tužbom. Prema zakonu, društvo se na zahtjev dužno očitovati u roku od 30 dana, te u istom roku isplatiti i nesporan dio štete. Zanimalo bi me kakva je praksa/regulativa u slučaju tužbe (pomoću odvjetnika, btw.)? Rok od 30 dana počinje od datuma podnošenja tužbe ili nakon što osig. društvo bude obaviješteno o tužbi? Ako je kao u drugom slučaju, koliko je sudu u praksi potrebno da isto obavijesti?

 

Zahvaljujem na odgovorima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija