Jump to content

ukidanje zabrane prodaje automobila kupljenog na braniteljsku povlasticu


technics

Preporučene objave

dakle auto je kupljeno na braniteljsku povlasticu, znači bez carine i pdv-a, dakle uz zabranu prodaje istog u naredne 2 godine

 

ali dogodila se nesreća, u kojem je auto totalno uništeno (ali nikad i nigdje nije proglašena totalna šteta jer ja to nisam htio)

 

zanima me dali se ova zabrana prodaje može ukinuti - kako i najvažnije na čiji trošak (mene ili mogućeg kupca)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Korisnik carinske odnosno poreznih olakšica koji osobni automobil uvezen uz carinske i porezne olakšice HB iz DR namjerava prodati, darovati ili na drugi način otuđiti prije isteka dvije godine od dana ostvarivanja olakšica, obvezan je prethodno od nadležne carinarnice zatražiti obračun i platiti carinu, posebni porez i PDV, kojih je bio oslobođen pri uvozu.

Naknadni obračun i plaćanje carine, posebnog poreza i PDV-a obavlja se prema carinskim propisima.

Za razdoblje od donošenja rješenja o oslobođenju od plaćanja carine, posebnog poreza i PDV-a do donošenja rješenja nadležne carinarnice ne obračunava se i ne plaća kamata.

Što se tiče pitanja predmetnog plaćanja, korisnik povlastice je taj koji je nadležnoj carinskoj službi dužan platiti carinu, posebni porez i PDV (kojih je bio oslobođen pri uvozu automobila), što ne spriječava korisnika povlastice da sa kupcem dogovori da mu kroz kupoprodajnu cijenu nadoknadi taj trošak.

Niste naveli po kojoj osnovi je stečena povlastica (samo HB ili HRVI?), ali ću ipak dodati da zabrana otuđenja prije isteka dvije godine od dana ostvarivanja olakšica ne vrijedi za 100% HRVI I. skupine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam to previdio, ali vi ste u prvom postu napisali: "... ali dogodila se nesreća, u kojem je auto totalno uništeno (ali nikad i nigdje nije proglašena totalna šteta jer ja to nisam htio)."

Ne možete tražiti da vam carina uvaži totalnu štetu, ako ista nije utvrđena.

Bez obzira na sve rečeno, javite se nadležnom tijelu Carinske uprave za dodatne (besplatne) informacije

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"ali dogodila se nesreća, u kojem je auto totalno uništeno (ali nikad i nigdje nije proglašena totalna šteta jer ja to nisam htio)"

 

Ne možete sa pravom vrdati ako vam odgovara pa onada opet traiti svoju pravdu?

Kakva je šteta proglašena ako nije totalna kad je auto totalno oštećen i zbog čega niste tražili da vam se proglasi totalna šteta.

Očito vam je to u tom trenutku bilo povoljnije, a sada bi opet htjeli iskoristiti neku po vas novu povoljnu okolnost ?!

 

Što je na kraju s aautom - popravljem, na otpadu za djelove ? To su bitne činjenice !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne auto nit je prodano nit je popravljeno nego stoji razbijeno u garaži

 

tako da stvarno nemam nikakve koristi od njega, niti ću imati

 

ps

 

ne morate se hvatati za svaku moju riječ nisam na suđenju :-P

 

edit: totalka nije proglašena jer sam jedini sudjelovao u nesreći, a i da je proglašena od toga nebi dobio ništa tako da sam bio lijen za to uraditi :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko znam zabrana na prodaju takovih auta je davno ukinuta jer sam ja svoj auto koji je imao zabranu prodaje normalno prodao samo sam morao otići do pu i potvrditi u prometnu da taj zakon nije više valajn i da se auto može prodati vjerujem da je to iso primjenjivo i u vašem slučaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

LRL je napisao:

koliko znam zabrana na prodaju takovih auta je davno ukinuta jer sam ja svoj auto koji je imao zabranu prodaje normalno prodao samo sam morao otići do pu i potvrditi u prometnu da taj zakon nije više valajn i da se auto može prodati vjerujem da je to iso primjenjivo i u vašem slučaju

meni nije jasno zasto ti pises netocne informacije ovdje? to sto si napisao, apsolutno nije istina.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija