Jump to content

Kazneni nalog--da li prigovor -pitanje je sad???


strijelac1

Preporučene objave

Poštovani..

u velikoj sam dilemi. Naime, dobio sam na kućnu adresu presudu u kojoj mi je izdan kazneni nalog zbog posjedovanja 0,43 grama opojne droge amfetamina. Istom presudom izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 6.300,00 kuna. ( 40 dnevnih dohodaka u RH)... Obzirom da mi je to za moje prihode od 3.000,00 kuna ( podstanar sam, sam se školujem...) puno i previše ( znam da sam prije trebao razmišljati), ne znam da li je pametno žaliti se... Naime, ima li šanse da se sutkinja smiluje i smanji mi kaznu na manji iznos....

 

MOlim Vas molim, Vi koji znate kakva je praksa.. Rok mi istječe za 2 dana i stvarno ne znam što da radim...

 

I još Vas molim da mi netko objasni , ukoliko zna, zašto sam duplo kažnjen..odnosno, zašto su me kaznili zbog posjedovanja te droge i za prekršaj i za kao kazneno djelo. Zar ovo kazneno ne konzumira ovo prekršajno??? Naime, prije par dana dobio sam i prekršajni nalog za taj isti dogašaj i izrečena mi je novčana kazna od 1.000,00 kuna.. Još ju nisam platio, ali me zanima da li ako to platim, da li se tih 1.000,00 kuna uračunava u ovih 6.300,00 koje mi je izrekao kazneni sud..

 

Znam da puno pitam, ali eto očajan sam

 

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako platite u kaznenom postupku kaznu, onda će vam se to uračunati u prekršajnom. Inače 2 puta se kažnjava zato što se počinili i prekršaj i kazneno djelo.

 

AKo ste dosada kažnjavani, onda 6.300 kuna ne mora biti loše, ali ako vam je prvi put, onda bi možda i mogli smanjiti kaznu ili je zamjeniti uvjetnom zatvorskom.

Vi trebate procijeniti da li vam odgovara uvjetna zatvorska ili vam je plaćanje novčane bolja opcija.

 

Ako se odlučite ne prigovor onda sudu obrazložite svoju tešku situaciju i izrazite žaljenje, ali ako ste bili već uhvaćeni s drogom, savjetujem oprez s prigovorom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U optužnom prijedlogu sa kaznenim nalogom ste od ODO-a dobili dva prijedloga sankcije.

1. sankcija iz kaznenog naloga, koju je sud jedino bio ovlašten izreči u postupku po kaznenom nalogu, te koju je i izrekao

2. sankcija koju ODO predlaže, ako vi prigovarate prvoj. Ta sankcija je obično teža i stroža od one iz kaznenog naloga, ali za nju sud nije vezan kao kod kaznenog naloga. Što znači da vam po prigovoru i raspravi sud može izreči i blažu, ali i težu kaznu od obje predložene.

Pa vi sad procijenite moguće rizike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ovo mi je prvi puta.. nisam ranije osuđivan... osim kao maloljetnik što mi se je obrisalo..

 

Ništa, mislim da je najbolje da platim kaznu...

A šta onda sa prekršajem.. Kada platim u roku od 90 dana kaznu od suda, samo pošaljem uplatnicu na prekršajni da sam ja to tamo platio ili kakva je procedura.. Bojim se da me ne zatvore

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija