Jump to content

doživotno uzdržavanje


kukica

Preporučene objave

Tim ugovorom se ne nasljeđuje, već se njime sva trenutna imovina ili dio nje daje kao naknada za uzdržavanje.

Ono što nije obuhvaćeno, podliježe nasljeđivanju.

U pravilu bi trebalo navesti koja imovina se daje za uzdržavanje (zk opisi nekretnina, indetifikacija pokretnina, brojevi računa..). Taj opis mora biti određen ili bar odrediv.

Ako nije, ugovor je pravovaljan, ali sam po sebi je neprovediv, jer ćete onda sudskim putem morati dokazivati koju je imovinu uzdržavani htio obuhvatiti ugovorom.

Dakle, da izbjegnete moguće sporove i komplikacije, ugovor sastavite precizno i konkretno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pripazite na dio da li ćete ugovor o doživotnom uzdržavanju ovjeriti kod javnog bilježnika (naplaćuje se u postotku vrijednosti nekretnina upisanih u ugovor) ili ćete ugovor ovjeriti na sudi i ostaviti ga na čuvanje (jefinija varijanta)

 

Mislim da je to tako nekako a ako netko zna točno hvala na komentaru jer i meni treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

glede tarifiranja pri JB-ovima , uzima se u obzir trzisna vrednost ukupnog predmeta ugovora!!!!

tak da se cifre penju i na par tisuca za solemnizaciju , a za JB-akt duplo!

sve u skaldu sa famoznim PRAVILNIKOM O PRIVREMENOJ JB TARIFI.isti datira iz zlatnih&poduzetnickih 90-ih.

na :www.nn.hr/ www.poslovniforum.hr nije dostupan! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija