Jump to content

Boravišna Taksa i vlasništvo


virgosat

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Pročešljala sam razne zakone ali nisam našla adekvatan odgovor za moje pitanje.

1.

Imam prijavljeno stalno mjesto boravka na jednom otoku, ali sam već jedno vrijeme izvan Hrvatske. U kući koja nije nikakav turistički objekt za iznajmljivanje, smijem li primiti u goste koga god hoću bez plaćanja boravišne takse za te osobe? Kakva su moja prava u tom slučaju, i mogu li moji gosti imati neprijatnosti zbog toga, kao i ja?

 

2.

Ako bih odlučila iznajmljivati kuću preko ljeta, što sve trebam od dokumenata?

 

Zahvaljujem se.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega bitno da kuća u kojoj ćete primati nije kuća za odmor, odnosno da na toj adresi imate prijavljeno prebivalište. Zakon o boravišnoj pristojbi naime kaže ovako:

 

Građanin koji u turističkom mjestu izvan svog prebivališta koristi uslugu nočenja u smještajnom objektu u kojem se obavlja ugostiteljska ili turistička djelatnost (u daljnjerr tekstu: smještajni objekt) plaća boravišnu pristojbu.

 

Kućom ili stanom za odmor, smatra se svaka zgrada ili stan, koji se koriste sezonski ili povremeno.

 

Iz Zakona proizlazi da se boravišna pristojba plaća samo za smještajne objekte, što znači da biste mogli primiti goste u svojoj kući.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija