Jump to content

Trebam savjet hitni i postaje kritično


jadnik

Preporučene objave

Živim sa ženom u vanbračnoj zajednici, imamo dvoje malodobne djece. Uglavnom odnosi su nam postali nemogući i ja nemogu više tolerirati njezino potpuno odbijanje mene. Želim započeti novi život i želim skrbništvo nad djecom jer ja sam taj koji je većinu vremena s njima i vodim brigu o svemu u kućanstvu i oko djece. Ona samo povremeno skuha i jedino što pegla jer sam ja katasrofalan ali i to sad zahtjeva od mene. Ona želi uspjeti u životu ali mene ne vidu u tome. Stalno je nema doma i ako joj to prigovorim bolje je da sam šutio. E pa sad mi je dosta i neću više šutjeti. Bojim se budućnosti jer koliko vidim male su mi šanse da dobijem skrbništvo nad djecom a za alimentaciju i odvojeni život nemam primanja. Da vam dočaram jednu situaciju. Sa djecom sam u parku i predvečer dolazio ona sa posla i dođe do nas u park. Zazvoni joj telefon ( koji joj je stalno u rukama ) i javlja se na poziv. Odmah se okrene i odlazi da nebi ja slučajno čuo o čemu se razgovara i sa kime. Djeca koja su malo dalje je primjete i počniu trčati za njom. Mlađa kćer plače i doziva ju te ju dostigne ali se njena mati nemože odvojiti od telefona. Sin nije bio tako brz a i vidjevši da se ona ne okreće na njihove pozive između dozivanja majke par puta mene upita, koji to sve promatram sa strane, tata jeli to mama. Suze su mi potekle.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A:

Želim započeti novi život i želim skrbništvo nad djecom jer ja sam taj koji je većinu vremena s njima i vodim brigu o svemu u kućanstvu i oko djece

B:

jer koliko vidim male su mi šanse da dobijem skrbništvo nad djecom a za alimentaciju i odvojeni život nemam primanja

Bilo bi lijepo kada biste precizirali koja je od ove dvije tvrdnje točna kako bi vam netko mogao lakše precizirati odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadalje, nije svejeno koliko su djeca stara i jeste li u prilici ima priuštiti prikladan prostor za stanovanje, obzirom da se pretpostavlja kako nećete i dalje živjeti u zajedničkom. Prikladan podrazumjeva da istospolna djeca mogu dijeliti sobu, dok kod raznospolne to beš i ne ide. To je jedan od detaljčića na koje u czss-ima ne upozoravaju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stanujemo samostalno u stanu moje majke koji ima dvije spavaće sobe. Režije u potpunosti plaćam sam i odlazim u nabavu najčešće. Sin ima 4 a kći 3 godine. Jako su vezani za obadvoje samo što majku malo viđaju, pola sat ujutro i 2-3 sata navečer a samnom su cijeli dan i vodim brigu o njima više od 2 godine. Ona kaže da je ona dovoljno sa svojom djecom i da joj to nesmijem nabijati na nos. A djeci mogu stalno govoriti na njihova pitanja gdje je mama, na poslu djeco. Ja tu u njenom životu više uopće ne postojim. Svoju plaću ima za sebe, ima gdje spavati i pojesti. Popiti si koju pivicu i sve je super. A ja sam smeće, đubre i gad bar je tako znala govoriti i vikati kad je dolazila kući sa prijašnjeg posla u 2, 3 u noći u blago pripitom stanju. Radila je u kafiću pa nije joj za zamjeriti. Sada ima normalan posao ali je stalno tamo. Klinci odu spavati ona ode u ured i nema je do jutarnjih sati. Vjerujem da je tamo jer bi me nešto drugo dotuklo iako sam dobivao poruke i pozive ali sve bez dokaza da mi nije vjerna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. djeca su premala da bi ih pitali s kim žele živjeti, pa to neće ni raditi, da su stariji lakše bi vam prošlo

2. stan im imate priskrbljen, no dovoljno je da ga i majka unajmi, pa ste 1:1

3. nije baš mala stavka da ste stalan roditelj koji je s djecom značajno više, brine o njima, kuha im, posprema itd jer je to jedan od argumenata kojima se djeca povjeravaju majkama,pa zaključuje kako su im djeca privrženija za slučaj da nisu veća pa to i sama kažu.

 

Svakako, ako što pokrenete, ići ćete preko czss-a i suda... Zahtjevom da djeca povjere na zajednički život vama. Ako pokrenete u tom smislu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto to bi se trebalo nju pitati, a još radi kod najboljeg prijatelja.

Stric mi je ponudio svoju kuću na moru na tri tjedna pa nek odemo malo. Pitao sam je što misli o tome, samo je rekla da ona mora raditi i da nemože tražiti godišnji sada. Dobro, nakon natezanja i nagovaranjan odlučio sam otići sam sa klincima. Ona je pomislila da ćemo biti samo tjedan dana pa je popizdila kad sam joj rekao kad se vraćamo. Da kakav sam ja to čovjek da samo njoj želim napakostit i povrijediti i kako joj mogu oduzeti djecu na tako dugo da kako bi se ja osjećao da ona meni to napravi. Klinci su ludi, luuuudi za vodom i uvijek bi ih pustio pa ako treba i cijelo ljeto nek uživaju u moru i kupanju. Normalno kad smo se vratili drvljem i kamenjem opet po meni. Neznam i neshvaćam više to nikako. Nekako mi se čini da nije baš normalna više, znam kakav težak život je imala i nije mi jasno kako može biti takva prema čovjeku koji je još uvijek voli. Zašto me tjera da moram tražiti skrbništvo i da se rastavimo, djecu kou toliko voli ćemo izmaltretirati i tak sada povrijediti. Zašto :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li ona ako unajmi stan uzeti i djecu protiv moje volje iz stana gdje sada živimo.

Kako da se postavim u svemu tome i kako da postupim.

Kako da razgovaram s njom kad sve što joj ja kažem ona prihvaća kao vrijeđanje , ima problema sa samom sobom i nevidi to i kako da joj to kažem. I moja psihijatrica kaže da bi se i ona morala posavjetovati sa stručnom osobom ali nedaj bože da joj ja to kažem.

Kako, ja nju bez obzira na sve još uvijek volim i želim joj pomoći. Iako znam da su svi moji postupci u suprotnosti prema njezinom shvaćanju.

Dali bi bilo pametno da ubuduće sve naše razgovore vodimo u prisustvu treće osobe, ima li takvih mogućnosti u czss.

Pomozite jer ja sam na rubu svojih osjećaja :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo i osnovno, prestani prolijevati suze kako ti nju još voliš, i zašto ona ne voli tebe. ne voli te i kraj priče. želi otići? nek ide. ne želi pričati s tobom? nemoj ni ti s njom. nemoj se ponižavati i pokušavati je zadržati. ako je uzela djecu, nema ti pravo braniti da se s njima čuješ i vidiš. kasnije ćete kod centra odrediti sve detalje oko skrbništva, viđanja i ostalo. baš kao i sve obitelji koje su se prije vas raspale, kao i one koje će se tek raspasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto vidiš ja jesam takav, budala koji je sve svoje osjećaje i srce podario nekome. Sada se moram boriti i protiv tih osjećaja. Boriti se protiv samoga sebe je teško i užasno. Znam što mi svi govore ali je njima teško shvatiti mene. Ja sam kako drugi kažu nevjerojatan, biće koje zaslužuje samo najbolje, uvijek prisutan za druge u nevolji i sreći, Najbolji Prijatelj koji se rađa tako rijetko. I možda živim zbog toga u nekakvim iluzijama ali stalno naliazim da se dobro dobrim vraća. Kod mene su to rijetkosti, stalno dajem sebe i neznam dali bi mogao drugačije ali tako mi se malo vraća. I sada ovo, gdje je tu moja nagrada. Živjet ću ja i dalje ali prvo moram ubiti svoje srce. Znam da su drugi to isto morali učiniti i da je svakome bilo teško. Ali eto ja kad volim neznam drugačije nego voljeti u potpunosti jer imam veliko SRCE koje je godinama samo povećavalo svoju ljubav pa ga sad ti uništi.

Ne jadikujem iako znam da tako zvuči samo boli previše a da plačem u tišini. Ne sramim se svojih suza i neću ih skrivati. I MUŠKARCI MOGU PLAKATI ZAR NE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...e stari moj...i ja sam (bila) takva no, život je okrutan, a tek ljudi...ajmeee...ja imam tri banke u guzici (ispričavam se na izrazu!) pa i dalje doživljavam šokove i razočaranja i jednostavno se ne mogu pomiriti da "i takvi" ljudi postoje...nitko sretniji od mene da mogu biti malo bezosjećajnija i ravnodušnija...ah što ćeš, umrijet ćemo mladi slomljenog srca i svi će govoriti da smo bili "slabići" (iako se, po meni, emotivnost ne bi trebala stavljati u isti koš sa slabosti i ne bi trebala biti mana nego vrlina...). Moraš naučiti ohladiti glavu i gledati svijet drugačijim očima. Moraš nju početi doživljavati kao zlu osobu i probuditi zaštitničke istinkte prema djeci...pa da vidiš u koju ćeš se lavčinu pretvoriti! Odmah će se i ona, barem malo, smiriti...

Sve su ti dobro napisali do sad, slijedi razum i traži sve što te pripada, ne odustaj ma kako teško bilo i ne pokazuj svoje slabosti. Ukoliko budeš htio zaštititi djecu nekakvih scena samo ćeš biti korak iza nje jer ona će upravo namjerno raditi scene pred djecom, ne prezajući ni od čega. Budi jak i bori se...a nitko ne kaže da ti je lako...samo svoje emocije stavi u drugi plan...sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam ja kako je lako dijeliti savjete drugima, hvala Bogu nadjelio sam ih se i previše. Trebao bi imati enormno iskustvo u svemu tome ali kako je teško to primjeniti na sebi.

Idem dalje i borim se protiv sebe i nje.

Djeci ću pružiti svu svoju Ljubav i pokušati ih zaštiti od svega pa i mojih emocija.

Takav sam da uvijek kad padnem ustanem čvršći, ali sada se više ne radi samo o meni. Tu su moji Anđeli a tu je i ona. Mogu ja nju i mrziti, ništa lakše, ali je nemogu ostaviti na cjedilu. Brinem se i previše za nju pa kakav god život imali mi sutra.

Znam kako je lako reći nekome okreni se svome novome životu. Budem zasigurno samo to je malo preveliki korak trenutno. Već sam zakoračio

Ej ljudi samo još ovo da vam kažem.

Znate li kolku moć mi ljudi imamo a da je nismo niti svjesni. Kaže se "pazi što ćeš poželjeti jer bi se to moglo i ostvariti". Istina živa, nismo niti svjesni koliko štetimo jedni drugima kada si zlo poželimo i onda nas to i zadesi. Utopija je to zar ne kad bi bili svi malo tolerantniji prema drugima. Kakav raj u odnosu na ovo danas.

Sam sebi govorim biti će sutra bolje ali živimo u današnjici i sutrašnjica je uvijek daleka budučnost.

Evo vam pitanje "Što je to sadašnjost?". Odgovor je krajnje jednostavan a i život, samo što je nama ljudima u prirodi da ga živimo u gorčini. Možda je to samo moje trenutno stanje ali nisu jadikovke, čvrsto stojim na zemlji ali ne stoje drugi koji će u budučnosti odlučivati u moje ime i korist,

Mir ljudima dobre volje na zemlji, Ja kažem mir i dobro svima pa i inima :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jadnik je napisao:

E da još sam nešto primjetio. Ljudi jednostavno prema nikome ne izlaze u susret povjerljivo i svi kreću od polazišta "TAJ LAŽE". E pa briga me za sve koji tako misle i žao mi je njih, ali eto nemam nakanu nikoga zavaravati i lagati. Teško je to povjerovati zar ne.

 

Amen tome! Nek je još netko to primjetio, a ne samo ja!

Baš bih došla ovamo s izmišljenom pričom i...ma glupost! Stvarno bi trebala biti jaaako, jaaaaako bolesna...

 

Činjenica je da svi (skoro!) prvo seciraju "tvoju priču" i podvlače ono što im se "čini nerealno"...pa tek onda slijede savjeti...ma čemu to, ljudi?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jadnik je napisao:

E da još sam nešto primjetio. Ljudi jednostavno prema nikome ne izlaze u susret povjerljivo i svi kreću od polazišta "TAJ LAŽE". E pa briga me za sve koji tako misle i žao mi je njih, ali eto nemam nakanu nikoga zavaravati i lagati. Teško je to povjerovati zar ne.

 

to je, nažalost, "normalno", ima nas svakakvih, pozitivaca i negativaca, iskrenih i prijetvornih, povjerljivih i nepovjerljivih ... a ovo što kažeš za sebe ipak ne iznenađuje, ima, hvala bogu, još ljudi na ovom svijetu, pa i među nama, koji su pozitivni, iskreni, otvoreni i dobronamjerni. a kako će te netko prihvatiti, hoće li u tvojim istupima vidjeti samo loše ili će se potruditi izvući i nešto pozitivno, ne ovisi samo o tebi nego i o njemu. možeš ti biti i najdobronamjerniji na svijetu, onaj koji u glavi vrti samo negativu, taj će iz svega izvlačiti loše. i obrnuto, pozitivna osoba i u drugima prepoznaje ono što je pozitivno. jednako tako, onaj tko sam stalno laže, taj će uvijek ići s pretpostavkom da svi lažu ;-)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nego da vam kažem da sam dogovorio susret kod prof. D Lukinca kao što sam ovdje pročitao preporuku samo nikako da pronađem način kako da to izrećem i mojoj polovici. A i one ljuske jajeta mi u mnogočemu daju odgovore, ali da se razumijemo nije sada da ja nekoga pokušavam proglašavati ludim ili poremećenim samo sam pronašao mnoge odgovore za moje stanje u zajednici.

Još uvijek ću se boriti za zajednički život jer se tako borim za svoju djecu a ja kao što sam puno puta rekao sam sebi " O Bože pogledaj kolika su mi ramena, mogu ja još podnjeti. Samo ti trpaj, mogu ja još." pa eto mislim da mogu još, samo mislim i da sam pri kraju snaga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo još nečega iz dana u dan, rekao sam joj da sam dogovorio sastanak u bračnom savjetovalištu. Normalno (kako to ružno zvuči, normalno) odgovor u njezinom stili: meni nisu potrebni psihijatri to je samo tebi potrebno. I što sad, ja ću otići i bez nje jer savjeta nikada dosta.

Pitanja:

Dali u postupcima za dobivanje djece pod moju skrb isto ide mirenje ili ne? (budući da nemam potrebe tražiti rastavu kad nismo po ničemu u zajedništvu)

Dali je ona obvezatna dolaziti na takve sastanke ili nije?

Gdje se podnašaju zahtjevi u Zagrebu za isti postupak na sudu, konkretno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A i one ljuske jajeta mi u mnogočemu daju odgovore, ali da se razumijemo nije sada da ja nekoga pokušavam proglašavati ludim ili poremećenim samo sam pronašao mnoge odgovore za moje stanje u zajednici

 

 

prihvati da si non, za to ti ne treba dijagnoza tvoje bliske osobe. Biti non znači spoznati sebe, krenuti dugim putem koji je pred tobom...spasiti sebe, svoju djecu i možda pomoći svojoj bliskoj osobi ( teško )

 

Google je tvoj prijatelj: upiši: non - borderline

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da vama ne treba pravni savjet, pokušajte pronaći rješenje svojih problema na nekom drugom forumu ili u sebi. Meni, bez uvrede izgleda da su vaša djeca već stradala a još niste ni odlučili pokrenuti brakorazvodni proces. Tu mislim i na onu izjavu vaše žene u vezi trotjednog ljetovanja: kako si mi mogao to napraviti. To pokazuje njenu sebičnost u samom korjenu.

A vi ako mislite da je situacija u kojoj živite štetna za djecu, potražite rješenje za njih a ne za svoje povređene osjećaje.

I molim vas, što znači izjava: bila je konobarica a sad ima normalan posao?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija