Jump to content

ugrženo zdravlje zbog farme


diksi

Preporučene objave

Susjed ima farmu muznih krava koja je improvizirana od već postojećih šupa,štagljeva za sijeno i sl.neuvjetnih prostorija u svom dvorištu.Tu je natrpao 20-30 muznih krava,15 telića i 20 svinja.Krave sijeli dan i noć "muču" jer nemaju stalni dotok vode ni dovoljnu količinu svjetlosti, a možete misliti koja je temperatura unutra (sve obijeno crnim najlonom).Fekalije pušta van na otvoreni prostor,već je lokva svojih 100m kv.Krave noću i danju se odvežu i pobjegnu i trče nam po dvorištui ulici..Evo upravo dok ovo pišem sad je 15:01 dva telića su nam došla u dvorište.Uginulu stoku zakapaju po noći ,za koji dan nalazimo ostake dijelova tijela po ulici.Strašno.

Ima laktofriz od oko 1000l i veliki elektromotor za pogon muzilica sve na otvorenom prostoru.To zuji i škripuće cijeli dan i noć.Već smo supruga i ja na rubu živaca,ne spavamo noćima.Zvao sam sanitarnog inspektora,rekao je da on nije za to ništa nadležan.Zvao sam veterinarskog inspektora,rekao je da to nije ništa strašno i što da radi kad većina farmera ima takve ili slične uvjete.Što će mu ovaj onda reći kad svi imaju tako isto.Ništa nam nisu dali napismeno.Tu ne možemo više živjeti od smrada i buke ,već imamo simptome mučnine i tjeranja na povraćanje.Pijemo tablete za smirenje.Razmišljali smo o prodaji kuće,ali tko bi normalan došao u takvu okolinu živjeti.Neznam više šta da radimo,pomozite nam savjetom jer smo već u očajnom stanju kad vidimo da pravna država ne funkcionira.Sve relevantne Zakone i Pravilnike sam proučio Ovi što na taj način drže stoku krše sve moguće propise i nitko im neće ništa.Pa zar takav način mislimo u Europu,to više nema niti u Abaniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi je što ste se zatekli u takvoj situaciju, zvuči zaista loše, neznam što bih vam rekla osim koraka koje ste već poduzeli sa inspekcijama, netko od njih mora biti nadležan, ja bih pokušala zvati ponovno i tražiti da prilikom izlaska na teran sastave zapisnik.

Ukoliko tako ništa ne postinete ja bih se obratila i medijima, pisala direktno na ministarsvo..

Drugo zaista neznam što bih vam predložila, nadam se da će netko drugi imati koji konkretniji savjet, u svakom slučaju sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija