Jump to content

neplaćanje alimentacije unatoč sudskom rješenju


marryah

Preporučene objave

imam pravomoćnu presudu o alimentaciji za dijete koje se još uvijek školuje (studentica) presuda je stara preko 10 godina no međutim otac djeteta nikad nije ništa platio. angažirala sam odvjetnika koji nije ništa napravio iako sam mu uredno slala novac.kako otac djeteta živi u puli a ja s djetetom u zagrebu nitko mi nije znao reći koji je sud nadležan. otac se nikad nije zaposlio u hrvatskoj samo zato da ne bi plaćao alimentaciju a nekretnine koje je imao u posjedu poklonio je bratu. molim da mi netko kaže koji je sud nadležan i da li odvjetnici imaju osiguranje odgovornosti stoga što je zanemario moja uputstva da sjedne na nekretninu prije nego li je otac uspio pokloniti bratu. pliz pomozite zaista je hitno i važno. hvalaalimentacija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što dotočni gospodin nije zaposlen u Hrvatskoj ne znači ništa, ima primanja u kojoj god državi radio. Nisam neki stručnjak za ovakve stvari, ali bi trebali podići tužbu zbog neplaćanja alimentacije, ako se već drugačije ne može. Mom kolegi je policija dolazila kući i morao je ići na informativni razgovor da se utvrdi zašto ne plaća (nezaposlen je), jer ga je njegova bivša tužila i sad je na nekakvoj uvjetnoj slobodi ili nešto slično, jer mu se neplaćanje vodi valjda kao prekršaj, i ako ga zaustave npr. u prometnom prekršaju, vode ga u ćorku. Bar on tako kaže...

A kojem sudu bi se trebali obratiti, trebali bi se obratiti svom odvjetniku s tim pitanjem, pa neka konačno zaradi to što ste mu platili. Iako bih ja, da sam na vašem mjestu, potražila drugog...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otiđite u policijsku postaju kojoj pripradate, te zatražite razgovor sa službenikom za maloljetničku delinkvenciju, kojom prilikom ćete podnijeti prijavu protiv bivšeg supruga radi neplaćanja alimentacije. inače neplaćanje alimentacije je kazneno djelo koje se goni po službenoj dužnosti, pa nema razloga da bacate novce na odvjetnike. Sa sobom prilikom odlaska na razgovor ponestite pravomoćnu presudu o rastavi braka iz koje je vidljivo koliko je dužan plaćati alimentaciju. također prije toga prikupite , ako možete sva raspoloživa saznanja o "bivšem" kao što su zaposlenje, adresa, mobitel i dr., čime ćete upoznati djelatnika policije. Taj način vam je napouzdaniji i najbrži. Također možete se obratiti osobno ili pisanim putem Općinskm državnom odvjetništvu u gradu u kojem živite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija