Jump to content

povreda na radu


natasha

Preporučene objave

zanima me općenito, kako se tretira, šta je činiti radniku koji se povrijedio na poslu i jedva ostao živ jer poslodavac nije osigurao dovoljnu(nikakvu) zaštitu na radu? kome se obratiti?kakve su šanse za isposlovati nkakvu pristojnu odštetu? i šta dalje?

hvala vam puno na odgovorima. dosta mi je hitno. ne znamo odakle krenuti :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) prijaviti ozljedu na radu HZZO-u (još uvijek, jerbo je sve ono što smo ovdje pričali oko nove firme prolongirano do 31.12.2007. godine), obrazac u 6 primjeraka popunjava poslodavac und doktor

2) ako poslodavac ne želi prijaviti ozljedu, pismenim zahtjevom se osobno obrati HZZO koji će u tom slučaju provesti postupak

3) nakon svega toga pogledati da li poslodavac ima policu osiguranja i kakvu, pa ako ima putem police zatražiti isplatu odštete, ovisno o pretrpljenim ozljedama....., ako nema objektivno je odgovoran i legitimiran za isplatu nadoknade štete poslodavac (tvoje je da odabereš od koga ćeš tražiti isplatu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gle, ali kao je taj moj prijatelj tako jako nastradao da nema teorije da je išta ikome prijavio, niti njegovi najbliži koji su se brinili hoće li uopće preživit, jel on zakasnio i propustio išta , jer od tada je prošlo 14 dana?svakako će on tužit svoju firmu za nemar, itd.itd. ali ta invalidnina i to, malo ne kontam, pojasnite mi još malo, stvarno mi je važno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je tako jako nastradao , onda je vjerojatno bio zbrinut na hitnoj i tom prilikom je negdje zapisano gdje je i kako povreda nastala

 

u takvim slučajevima već se u hitnu poziva policija koja radi zapisnik itd.

osim... ako nije lagao o mjestu povrede, što se obično čini da se zaštiti poslodavca, jer bi poslodavac odgovarao i platio veliku kaznu ako nije proveo mjere zštite na radu, a bio je dužan to napraviti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

očito poslodavcu nije u interesu prijaviti ozljedu jer iz svega je očito da će snositi posljedice,

 

ali u ovakvim teškim slučajevima ozljeda policija je nadam se obavila svoj posao i obavješten je inspektorat

 

ako mislite da se ništa ne događa, možda bi trebalo provjeriti policijski zapisnik te da li je slučaj prijavljen inspekciji

 

Pogledatje Zakon o zaštiti na radu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija