Jump to content

nekretnine pitanje


cupavi

Preporučene objave

roditelji su rastavljeni i imaju dvoje djece...jedan od roditelja ima dvije nekretnine..isti taj za djecu se nikad nije brinuo i nije placao alimentacije a trebao je...jedna nekretnina je prazna i zeli je prodati da može potrošiti novce i uživati u životu, a djeca neka se snalaze kako znaju...

 

imaju li djeca kakva prava da traže nešto ili može sve rasprodati..djeca žive kod drugog roditelja

 

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasnik ima apsolutno pravo činiti što želi sa svojom stvari.

Vi možete npr. tužiti ga zbog neplaćanja alimentacije, te u postupku predložiti privremenu mjeru zabrane otuđenja nekretnine, radi toga da se na njoj izvrši ovrha ako vaša tužba bude usvojena.

No, vi tako nećete steći samu tu nekretninu, već će se nekretnina prodati i vi ćete dobiti onaj iznos koji vam pripada po presudi, a ostatak novaca pripada bivšem.

A ako ste stekli tu nekretninu zajedno sa njim tiijekom trajanja braka radom i ulaganjima, tada vi imate pravo na bračnu stečevinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije stvar roditelja i alimentacije...

 

Npr.ja dijete tražim od oca pomoć oko stambenog pitanja..obzirom da sam punoljetan i nemam riješeno stambeno pitanje.. .. on prodaje nekretninu da može uživati a ja kad se oženim neka živim u podstanarima...a ako ne proda u budućnosti nasljeđujem...

 

Ova je poteklo iz raznih priča od toga da dijete ima pravo na nužni dio prilikom prodaje nekretnina..jer ga je roditelj stvorio makar je on sad punoljetan...sad neznam jel to istina....i može li se išta...ili roditelj može sve prodati ,a djeca nemaju ništa od toga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemate pravo na nužni dio dok se ne otvori ostavinski postupak, što će reći dok Vam je otac živ. iz ovog proizlazi da za očeva života ne možete poduzimati radnje u smjeru očuvanjassvog nužnog dijela

 

spriječiti oca da prodaje nekretnine ne možete, eventualno ako ga proglasite rasipnikom i stavite ga pod skrbništvo, kada će skrbnik upravljati njegovom imovinom...ali mislim da to ne možete lako postići

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija