Jump to content

Izvanbračno dijete,nepriznato


tinko

Preporučene objave

Suprug moje tete je navodno imao izvanbračnu kćer koju naime nikada pravno nije priznao. Nakon njegove smrti, na ostavinskoj raspravi teta ju prijavljuje kao njegovu kćer, iz razloga svoje naivnosti i savjeta službenik suda te ta njegova tzv.kćer nasljeđuje 1/4 stana.

Tada ta tzv.kćer i njezina obitelj počinje se telefonski prijetiti teti da će stan "dati na bubanj" kako bi se namirili te uzimaju odvjetnika , gle čuda, onog istog službenika suda koji je savjetovao moju tetu. Tada teta sve poriče, no međutim umire ostavljajući oporučno sve svom bratu odnosno mome ocu(jedina rodbina).

Dali je sud ispravno dodijelio na osnovu riječi moje tete tu 1/4 stana tzv. kćeri, i dali mi možemo sad pobiti tu odluku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo, mislim da ste nešto krivo zaključili, službenik suda ne može biti odvjetnik.

Budući da je izvanbračna kćer na ostavini dobila svoj dio nasljedstva, očito je da joj drugi nasljednici tijekom ostavinskog postupka nisu ni osporavali da ona nema svojstvo potomka ostavitelja, čak dapače vaša teta ju je sam a prijavila. U tom slučaju, sud je potpuno zakonito dodijelio zakonski dio i tom izvanbračnom djetetu.

 

Glede osporavanja očinstva, pogledajte si čl. 75-84 Obiteljskog zakona, http://www.poslovniforum.hr/zakoni/obiteljski_zakon.asp

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo, mislim da ste nešto krivo zaključili, službenik suda ne može biti odvjetnik

ali je bio, nakon završetka postupka o nasljeđivanju

očito je da joj drugi nasljednici tijekom ostavinskog postupka nisu ni osporavali da ona nema svojstvo potomka ostavitelja,

ali je nakon toga osporavala u drugoj parnici tijekom koje je umrla

znam da malo kompliciram, ali nesebična i poštena gesta moje tete nam je uključujući i pokojnicu donijela velike probleme, ne samo o imovini nego i o jednom ljudskom faktoru... Teta je bila stara žena koja je vjerovala u poštenje. Taj službenik suda koji je kasnije postao odvjetnik te žene- nije li to sukob

interesa? Samo me zanima kakve su realne šanse da vratimo taj dio stana nazad, i ako je sud prvi put postupio rekla kazala sistem, dali će i sad, jer naposljetku teta je u drugoj parnici osporavala očinstvo svog supruga koje nikada nije ni bilo dokazano. jooj jel ga kompliciram, ali izuzetno mi je važno da to riješim, naime, pošto je ta žena faktički tetu strpala prijevremena u grob, ne želim da dobije ništa!

notarica je napisao:

Kao prvo, mislim da ste nešto krivo zaključili, službenik suda ne može biti odvjetnik.

Budući da je izvanbračna kćer na ostavini dobila svoj dio nasljedstva, očito je da joj drugi nasljednici tijekom ostavinskog postupka nisu ni osporavali da ona nema svojstvo potomka ostavitelja, čak dapače vaša teta ju je sam a prijavila. U tom slučaju, sud je potpuno zakonito dodijelio zakonski dio i tom izvanbračnom djetetu.

 

Glede osporavanja očinstva, pogledajte si čl. 75-84 Obiteljskog zakona,http://www.poslovniforum.hr/zakoni/obiteljski_zakon.asp

 

[

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija