Jump to content

dilema?


maxmax

Preporučene objave

zašto ???? ? - što je tu nejasno ?

kao primjer navodim osobu koja ima mirovinu između 2500 i 3000 kn i 4 člana obitelji ,šta treba da uradi , a ima priliku da zastupa jednu NN tvrku sa nekavim XX artiklom da bi dodatno zaradila za preživljavanje .

I dalje bih molio konkretan i pravovaljan odgovor .

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ne može radit ako ima "opću nesposobnost za rad",sama definicija ti kaže.ti si opće radno nesposoban,mogao bi eventualno sa profesionalnom nesposobnošću,ali samo do neke cifre,mislim ispod 3000 kn....otkud ti pomisao da na neki legalan način radiš sa općom nesposobnošću za rad :zbunj::svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po mojim saznanjima s općom nesposobnosti nemožeš raditi ništa niti plačati doprinose.Esad je mislio na HZMO i HZZO,a ne zavod za zpošljavanje.Možeš biti vlasnik tvrtke ali opet ne smiješ biti zaposlenik iste.E sad nisam siguran u akviziterstvo,ali u svakom slučaju ugovori o djelu po mojim saznanjima više ne postoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne smiješ raditi. Čak ne smiješ niti susjedu pomagati oko npr. zidarskih radova na kući.

 

Ako te netko prijavi da radiš (a imaš opću nesposobnost) i ako te nekakva inspekcija zatekne možeš imati velikih problema.

 

Znam iz iskustva susjeda koji stanuje 100 m od moje kuće te je pomagao oko kolinja. Jedna susjeda ga prijavila i imao je problema (zamalo je ostao bez mirovine).

 

Riječ opća nesposobnost govori sve. Ostalo je na tebi da razmisliš isplati li se kockati sa mirovinom.

 

Ne možeš imati ovce i novce.

:jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija