Jump to content

Molim pomoc. Opcina zeli otkupiti...ja ne zelim prodati


Fairfax

Preporučene objave

U vlasnistvu sam zemljista koji je urbanistickom namjenjen za zelenu povrsinu gradskog groblja. Ja ne zelim tu povrsinu prodati opcini (odnosno gradskoj firmi koja odrzava groblje) i zelio bi je prenamjeiti u gradjevisnko zemljiste jer su u neprosrednoj blizini kuce.

Kakve korake moram poduzeti kako bi pokrenuo postupak prenamjene??? zahvaljujem

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikakve. Možete jedino čekati donošenje novog plana ili prenamjenu postojećeg, s napomenom da na to nemate nikakva utjecaja.

Prostorni planovi se donose da traje, a ne da se mijenjaju kako kome padne napamet, uostalom propisano je da se prostorni plan može mijenjati, dopunjavati i sl. samo dva puta, pa donositelji prost.planova (jedinice lok. samouprave) su vrlo pažljivi u tome.

Općina u svakom slučaju može pokrenuti postupkal izvlaštenja ukoliko se ne dogovorite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebate traziti izmjenu prostornog plana. Kao najbolji razlog trebate traziti u "nekoj drugom i boljem rjesenju prosirenja groblja". Animirajte susjede i to Vam se zove demokracija. Ne mislim da ce Vam puno pomoci, ali vrijedi probati.

 

Ako vec dodje do otkupa, cjenkajte se i navedite kao argument da je prosirenjem groblja oborena cijena Vasoj kuci (tko hoce da zivi pored groblja), trazite da groblje bude "dovoljno udaljeno" odnosno trazite da Vam se isplati dodatna naknada.

 

Da Vam iskreno kazem, na Vasem mjestu ja bi se svim silama zalagao da mi i kucu otkupe, umjesto da pokusavam sa izmjenom prostornog plana koja bi sirila groblje na neku drugu stranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija