Jump to content

suđenje u razumnom roku


milja

Preporučene objave

zahtjev se podnosi neposredno višem sudu, dakle, ako se postupak vodi red OS, onda županijskom, i sl. Međutim ako se postupak vodi pred Vrhovnim sudom, onda nema višeg suda, zato, u tom slučaju je nadležan Ustavni sud. Inače, kako je već gore navedeno Ustavni je sud uvijek nadležan kao krajnja istanca - ustavna tužba - bez obzira pred kojim se sudom vodio postupak (imaš onu foru u zakonu o ustavnom sudu - ustavna se tužba podiže samo kada su iscrpljeni svi drugi pravni lijekovi, osim u slučajevima zaštite prava na suđenje u razumnom roku i teške i nepopravljive štete).

Pozdrav!

Milja, vidim, radiš po pitanjima? ;-)

Ja sam danas na Vičiću

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Hvala kolege!!

 

Tako sam nekako i mislila, Vičića puštam na miru do idućeg tjedna.....jer sam ga se zasitila...čak sam i žalbene razloge naučila po redu........lagano am umorna od svega i snaga me napušta :-?

Tinca javi se vidim da ti enigmatika ide...imam još puno takvih pitanja pa da provjerimo...........Pozdrav

tincha je napisao:

zahtjev se podnosi neposredno višem sudu, dakle, ako se postupak vodi red OS, onda županijskom, i sl. Međutim ako se postupak vodi pred Vrhovnim sudom, onda nema višeg suda, zato, u tom slučaju je nadležan Ustavni sud. Inače, kako je već gore navedeno Ustavni je sud uvijek nadležan kao krajnja istanca - ustavna tužba - bez obzira pred kojim se sudom vodio postupak (imaš onu foru u zakonu o ustavnom sudu - ustavna se tužba podiže samo kada su iscrpljeni svi drugi pravni lijekovi, osim u slučajevima zaštite prava na suđenje u razumnom roku i teške i nepopravljive štete).

Pozdrav!

Milja, vidim, radiš po pitanjima? ;-)

Ja sam danas na Vičiću

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija