Jump to content

pomoc oko nostrifikacije


blue_sa

Preporučene objave

pozdrav svima na legalisu :)....bila bih zahvalna ako bi mi netko mogao konkretno odgovoriti u svezi nostrifikacije...vjerujem da na forumu ima ljudi koji su bili u slicnoj situaciji kao i ja sada ...

citala sam na stranici od ministarstva obrazovanja oko nostrifikacija, ali nista konkretno...

pa eto ako netko ima konkretan primjer ili zna kako dalje da mi odgovori na slijedeca pitanja :

 

hrvatska sam drzavljanka, koja je stjecajem okolnosti upisala pravo u mostaru na sveucilistu, i tamo zavrsila dvije godine, i iz istih okolnosti se prebacila na pravo u sarajevu...

 

1. zanima me da li se nostrifikacija vrsi uz polaganje razlike predmeta ili je onako u kompletu priznaju?

 

2. i koliko se obicno ceka da se prizna diploma?

 

zahvaljujem svima koji bi mi mogli dati neki konkretniji odgovor,jer u ministrastvu nisu zeljeli nista da kazu preko telefona :)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

u Hrvatskoj više nema nostrifikacije (izjednačavanja) stranih diploma, već samo priznavanje, što znači da vam se priznaje postojeća kvalifikacija onakva kakvu ste ju stekli, bez postavljanja dodatnih uvjeta. To radi tzv. hrvatski ENIC/NARIC ured, koji se nalazi pri Agenciji za znanost i visoko obrazovanje. Puno ćete informacija o postupku priznavanja pronaći na stranicama ENIC/NARIC ureda ovdje.

 

Postupak traje oko 3 mjeseca i košta 400 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Bog.....

Ja imam obrnut problem, ja sada trebam diplomirati za koji dan na pravnom fakultetu u osijeku, a namjeravam se vratiti u bosnu, zna li tko stogod o nostrifikaciji pravnih diploma iz inozemstva u bosni, prosao sam puno stranica ali je to sve uglavnom nacelno, nema nista konkretno za pravo, pa zato ako netko nesto o tome zna ili se nasao u istoj ili slicnoj situaciji da mi to kaze..hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija