Jump to content

vježbenik u DO


oscar

Preporučene objave

Čuo sam da kod ispitivanja vježbenika iz državnogodvjetništva posebno pažnju obraćaju na kazneno, novosel da zna biti posebno neugodan u slučaju pogrešnog odgovora. Zanimaju me iskustva onih koji su bili na ispitu dok je netko iz DO-a odgovarao. Ne mogu vjerovat da je tako, pa imamo i građansko-upravni odjel.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam odgovarala kao do vježbenik s još jednim kolegom i čini mi se bjelovarskog do, ali nam ispitivači nisu bili iz do i sve je bilo normalno nitko nije posebno po ničem pilao, kazneno je pitao sudac kos i pitao je svoja standardna pitanja, dok su, dapače drugi ispitivači(suci) komentirali nešto u stilu "joj šta ću s vama vi ste iz do pa neznate dobro građansko, upravno..."-makar smo i to dobro odgovarali.

moja kolegica imala je 2 dana prije novosela i bio je toliko neugodan i zločest-iako je ona po mom mišljenju spremila pravosudni bolje od mene- da je rekla nakon pravosudnog da uopće nije sretna jer ju je ovaj tak izmaltrao da nema feeling da je uopće položila pravosudni.

smatram da je sve stvar sreće u smislu kakva će te komisija zapast, npr. čule je meni bio genijalan

dakle uči, dobro spremi i sretno

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam ga 2 puta slusala.Ne mogu nista dobro reci.Jako puno trazi, jako puno.Sve. Od početka postupka pa do kraja , sve.

Prvi put je bio vježbenik sa suda i jos jedna cura koja radi u nekoj firmi. Nju je na samom početku izvrijeđao kako ne zna pisati presudu, sto mi je bilo bezveze jer curu je samo prepao. Zazvao je sa strane i rekao joj par rečenica o tome i cura je jadna odustala od ispita. Samo je rekla da ona odustaje i izisla.

Ostao je taj vježbenik sa suda, i njega je ispitivao od 18 do 20.Ja nisam mogla vjerovati da ga toliko ispitiva.Vjezbenik je imao izvrsno znanje, na svako pitanje je znao odgovor, ali Novosel nije odustajao, kao da je htjeo pronaći nesto sto ne zna. Na kraju ga je pohvalio.

 

Drugi slučaj je bio kad je 1 polagač bio iz do, a drugi polagač je bio odvjetnički vjezbenik.

Uglavnom duplo je više ispitivao vježbenika do.A odv.vježbeniku je kao rekao da vjerovatno radi ovrhe pa ga nece previse pilati.

 

Ako trebaju pitanja , posaljite mi pm, imam ih zapisane.poslat cu ih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aaaaa Gara, sto to pises..

tko zna sto joj je rekao i prvi put cujem da je ispitivac pozvao kandidata sa strane i da taj odustane!!!

Ja sam jednom slusala Novosela, i je malo neugodan. Bila je jedna cura s prekrsajnog i ona je znala dosta dobro, a druga iz odvjetnistva i nije bila pretjerano sigurna. U jednom trenutku je pocela vrtit glavom u stilu da ne zna i da ce odustat, pa ce Novosel na to njoj: kolegice ako ja ne vrtim glavom ne trebate ni vi! I cura prodje. The end..happy end!!

Tako da ne znam zasto je ispitivao 2 sata!! Stvarno cudno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oscar, bit ce sto bude. I zans sto- bit ce dobro! Vjeruj mi. Ja se samo sjetim svog gpp-a na faksu. Uvjet za 4. Ucila 3,5 tjedna, dekanski rok. Prvi put izlazim. Nekim cudom prodjem pismeni. Za par dana usmeni. Dodjem- a ono zloglasni Uzelec. Rekoh- nema sanse, upisujem parcijalu! Svi kazu da on rusi, pogotovo ako prvi put izlazis. Neko mi je bio rekao on ti voli reviziju na rjesenje. Ok. Par osoba prije mene padne ( i jos nas je sve posjeo u jednu dvoranu tako da su svi slusali odgovaranje), cura prije mene ga odusevi. I sta me pita- reviziju na rjesenje. I prodjem- cinilo mi se da sanjam!

 

Poanta: sve je moguce, ali i ovisi o raspolozenju ispitivaca, i sreci!!

 

Ja sam odlucila citati sa,o pozitivno s ovog legalisa. Dobro je znati tko je kakav, ali uzdaj se u svoje znanje.

 

Kad ti je ispit, Oscar?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, Shiloh. Ja ne izlazim na ispit jos pa me zeludac zabolio kad sam procitala Garin komentar.Gara je polozila, pa mislim da ova prica nije trebala biti napisana, a opet ne vidim zle namjere, nego cisto da ljudi znaju na cemu smo.

A i na fax-u je bilo svakakvih prica- vidis sto se meni dogodilo. a da ti ne kazem da sam pala kod profesora iz medjunarodnog kod kojeg nitko ne pada!!

Pusti i ne slusaj druge!!

Najbolji su oni koji mi stvaraju paniku. Znam jednu kolegicu, majko moja ta mislim doslovno pojede samu sebe od nervoze. Ali ajde da to zadrzi za sebe nego je velikodusno prenosi na druge. E pa ja takve micem od sebe! Nema toga koji ce mi dizat nervozu! Kad dodjes na ispit- sto znas znas sto ne znas Boze moj, prodjes super ne prodjes, prezivjet ces!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joj zao mi je ako sam vas prepala. Samo sam htjela reci kako se vjezbenik d.o. treba malo bolje pripremiti za Novosela.Nista vise.Oprostite molim vas.

Mozda ovo sto sam napisala zvuci strasnije na papiru nego da sam vam ispricala usmeno.Oprostite molim vas. Nemojte se bojati.

Ja sam Novosela slusala 2 puta, i bojim ga se. Previse brzo postavlja pitanja, ton mu je preostar.iNije tip ispitivaca koji meni odgovara. mene bi slomio na pravosudnom, pogotovo ako imam tremu a na pravosudnom svi imaju tremu.

Ali nije svatko tip ko ja.Nekima to odgovara, podigne ih i bolje odgovaraju.

Meni je miljevic bio iz kz, a sucevic iz gp na ispitu i vjerujte mi bio mi je predobar. Tako da sve ovisi kao sto je elle rekla i o sreci i o tome kako ispitivacu sjednete.

Ali nitko vas nece srusiti ako znate.

 

 

Jos jednom oprostite nisam vas htjela prepasti, bio je to vise dobronamjerni savjet da znate sto bi vas moglo ocekivati kod novosela ako ste iz do. Jer ja volim ocekivati najgore pa kad dodje taj trenutak nikad ne bude gore nego sto sam zamisljala.:)))

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, Gara, ma sve ok, sve pet. Dok ja budem polagala zaboravit cu (namjerno potiskivanje iz memorije) sto si napisala, ali ovakve price i iskustva nisu bas ohrabrujuca pogotovo za one koji sad idu na pravosudni i imaju Novosela. Puno ljudi je ovdje na Legalisu komentiralo da je on strog i ima malo energicniji nastup, ali ljudi i prodju. Kao kad sam ga ja slusala. Cura je samu sebe htjela bacit, ali joj on nije dao. Mozda je bolje tako nego da ti se netko smjeska u lice i mislis joj super je sve i na kraju fljas!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad bi volio da nisam niti postavio ovo pitanje a kako to inače biva u životu baš će mene on dopast, ali koga briga, to je samo ispit ha, ha.

Ja ti spremam za 11 mjesec, već sam ja to sve prošao nekoliko puta ali kad se got vratim na ponavljanje jedno 70% gradiva neznam(u najboljem slučaju). Npr sad ponavljam građansko, i stvarno sam sve pozaboravljao a učio sam ga prije niti mjesec dana.

Nisam još dobio nikakvu obavjest o danu polaganja, vjerojatno će rok krenut 5og.

Sad planiram po pitanjima učit pa šta bude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj se živcirati prije vremena. Ja bila vježbenica u ODO i slušala Novosela kad je jedna kolegia odgovarala. Stvarno ima fore "vi ste iz odo, morate rasturiri kazneno", što mi je diglo tlak jer ti stari ispitivači nikako da se prilagode činjenici da je odo jednako građansko kao i kazneno i da provedemo isto vrijeme na oba odjela. S druge strane, nije ti on ništa preteško ispitivao. Ta "extra" pitanja koja pita su praktična, i sve će ti se to nekako "nacrtati", jer smo ipak u prednosti pred ostalima koji ne vide kazneno u praksi.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija