Jump to content

Povrat pozajmice


mahniti2007

Preporučene objave

Evo ovako...posudio sam tvrtki (poznaniku) xy novaca,normalno preko racuna,napravili smo ugovor o tome, a onda nakon par mjeseci tvrtka ode u stecaj. Promjenio se vlasnik i ovih dana tvrtka izlazi iz stecaja,a mene sada,normalno, zanima da mi se izvrsi povrat mojih sredstava.

 

Buduci da se sada malo filozofira sa strane poznanika kako to nije moguce i da ce on to vratiti na drugi nacin kroz koji mjesec,a meni novci trebaju sada, da li ima ikakve zakonske,knjigovodstvene ili neke druge prepreke da dodjem do svojih novaca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Huh!

 

Vjerojatno ti je poznato da novac od tvrtke možeš dobiti samo po završetku stečajnog postupka (tj. za sv. Nigdarjevo), i to od onog što ostane nakon što se namiri država i radnici, a u većini slučajeva ne ostaje ništa.

 

Možeš kazneno prijaviti poznanika za prijevaru ako ti je obećao da će novac vratiti, a morao je znati da je tvrtka u dugovima i da ih neće moći vratiti.

 

Isto tako možeš i njega osobno tužiti (kao fizičku osobu), ako te prevario, no to je kompliciran postupak.

 

Ja sam imao sličnu situaciju, postupak mi traje već 8 godina i još nije gotov, ali teoretski je izvediv.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija