Jump to content

!!!!!?????help????!!!!


bella82

Preporučene objave

Prije mjesec dana umrla mi je majka,još nije bila sazvana ostavinska rasprava(neznam ni kad se mogu nadat)Sestra i ja smo jedini nasljednici to smo se već dogovorile kod javnog bilježnika još prije majčine smrti.U čemu je zapravo problem,sesta živi u kući koja će biti jedino naše nasljedstvo a ja živim drugdje i ona sad ne želi prodati našu kuću kako bi podjelile novac niti nema od kud isplatiti meni moju polovicu kuće i sad se nemožemo nikako dogovorit a bojim se da ćemo se natezat godinama a ona i dalje živi s obitelji i u mojoj polovici kuće,šta da radim???Unaprijed hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ste točno dogovorile kod javnog bilježnika?

 

Ako ste dogovorile podjelu imovine koju u tom trenutku niti jedna od vas nije imala, bojim se da takav dogovor ne vrijedi puno. Nisam stručnjak pa vam to ne mogu reći sa sigurnošću, ali da bi Vam netko stručniji odgovorio morate malo bolje opisati situaciju.

 

Načelno, ako se suvlasnici ne mogu dogovoriti, ide se na razvrgnuće suvlasničkog odnosa, što je vanparnični postupak koji nažalost - kao i sve drugo na sudu, bez obzira na izjave naših političara - prilično traje.

 

Dioba može biti fizička, ako je predmet djeljiv, ili isplatom ili tako da se predmet po sudu proda, a prihod podijeli.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija