Jump to content

Prekovremeni rad u OS


poki

Preporučene objave

Gospodo ima li tko da mi odgovori kako to da djelatnici HV (hrvatski branitelji, dragovoljci, HRVI) nemaju pravo na prekovremeni rad, rad nedjeljom,subotom, Božić, Uskrs, prva, druga, treća smjena itd. zar nismo dovoljno 10 godina radili prekovremeno, pojedini zapovjednici se ponašaju kao bogovi a za neke znamo da nisu smjeli izaći iz mišje rupe za vrijeme rata koliko su se bojali, Danas su se okitili visokim činovima i maltretiraju ljude, kada vidimo tko sve nosi činove mogu se samo nasmijati, zar se oni nikada ne pitaju da li su to zaslužili..

 

poki

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo na prekovremeni rad i upravo to pravo tvoji nadređeni koriste. Možda te zanima zašto ti to nije dodatno plačeno i prikazano u satnici liste za plaču. Ovih su dana došle zapovjedi u kojima se traži da se obrati pažnja na pisanje sati rada za DVO, što navodi da se nešto poduzima po tom pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvik isti problemi kolege, u potpunosti se slažem sa Vama, još sam u DVO i pokušavam ostvariti naknade za prekovremeni rad. Službujem min 5-6 puta mjesećno + straža ili teren. Kažu ljudi malo a posla puno UVIK ISTA PRIĆA. nego ono što sam htio reći oni se drže naputka Ministra "O preraspodjeli vremena" pa tako za svaku službu imaš slobodan 1 dan za dva dana na terenu imaš slobodan dan ili ako uspiješ ubrati dnevnicu onda ti skine odvojeni život (ono kao tad nisi daleko od obitelji) i ostala sr...... ! Na ovo se nemožeš žaliti ni tužiti jer kako u narodu kažu Kadija te tuži Kadija te sudi. Možemo mi samo plakat i nadati se boljemu jer NADA umira zadnja.

 

PS (po zakonu o radu djelatnik tj. radnik maksimalno može imai 30 dana prekovremenog rada, pa se MORH toga strogo drži i tako moraju pisat u listama, a svi znamo da je stvarnost puno drugačija)

 

Ma znate što neka oni nama povečaju plaču 50-60 % pa nemoraju plačati nikakve naknade. ok!?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ista stvar je bila i u mup-u ali za razliku od morha u mupu postoji sindikat pa smo uspjeli dobiti dio zaostataka za prekovremeni rad tek kad su se podnijele tužbe što je organizirao sindikat.nismo sve dobili ali barem nešto... ja sam recimo imao 1200 sati prekovremeno a uspio sam dobiti za 400 sati jer mup vještacima nije dao uvid u knjige jer je vt.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije nekoliko godina u mojoj su se postrojbi žalili vojni namještenici. Zamislite kako su se ti dečki osječali. S večinom smo zajedno od `91. godine, da bi u jednom od preustroja dobili namještenička mjesta (svi su prije toga bili dočasnici) i uz to uredno dežurali s nama u vojarni. Oni imaju sindikat dok DVO nemaju. Dečki su se žalili, žalba uvažena i unazad određenog vremena isplačena im je novčana naknada za prekovremeni rad i još dodjeljeno slobodnih dana. Nakon toga nisu imali ni sata prekovremenog. Ali kao što sam naveo prvi put imam informaciju da se trenutno radi na rješavanju tog pitanja. Više nisam u sustavu i žao mi je što još uvijek ima takvih slučaja gdje zapovjedni kadar ne vodi dovoljno brigu o svojim djelatnicima. Inače radio sam kao časnik u odjelima S2 i S3. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

SEMPERFI je napisao:

neznam da li u zapovjedništvu KOV-a isplaćuju, al u GBR ništa se ne obračunava samo se šuška.....jedna dobra vijes pripadnici sa šifrom F al sa ocjenom 4 ili 5 sa zadnjeg liječ.pregleda ostaju :klanja:

 

A sta je sa onima koji nemaju sifru F a nemaju niti ocijenu 4 il i5?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ostat ćeš radit ,to je sigurno .da li će to biti na istom miestu (ustrojbenom) ovisi i od toga da li netko drugi pretendira na tvoje mjesto....dovljno je da je u istom rangu i da ima bolju ocijenu sa LP-a , a to da li je kompetentan za to mjesto uopće nije važno...moj ti je savjet da i se i sam raspitaš i po drugim postrojbama jer mjesta ima i bit će ih još dugo........ :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na placi za 11 mjesec meni je placa porasla za 1000 kn. Sve se placa. Na listi je lijepo prikazano i fond sati kao i svi nocni, blagdani rad subotom i nedjeljom, te smjenski sustav rada. Bravo mi, IDEMO NAPRIJED :-):-):-)

....ali isto tako pouzdano znam da je to placeno samo VP u HRZ i nikome vise, zasto je to tako ne bih znao. Lijep pozdrav svim braniteljima i njihovim obiteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedno vrijeme i radaristima u HRZ su placali nocne, pa su ih nakon nekoliko mjeseci morali vratiti, tj. skidali su im sa place.

leto je napisao:

na placi za 11 mjesec meni je placa porasla za 1000 kn. Sve se placa. Na listi je lijepo prikazano i fond sati kao i svi nocni, blagdani rad subotom i nedjeljom, te smjenski sustav rada. Bravo mi, IDEMO NAPRIJED :-):-):-)

....ali isto tako pouzdano znam da je to placeno samo VP u HRZ i nikome vise, zasto je to tako ne bih znao. Lijep pozdrav svim braniteljima i njihovim obiteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo bas me je jucer zvala doktorica iz IPM i rekla da ce mi dati 4 tako da bi trebalo sve biti ok.Sto se tice radnog mjesta nije bas da se ljudi guraju u OSMiO :-D

SEMPERFI je napisao:

ostat ćeš radit ,to je sigurno .da li će to biti na istom miestu (ustrojbenom) ovisi i od toga da li netko drugi pretendira na tvoje mjesto....dovljno je da je u istom rangu i da ima bolju ocijenu sa LP-a , a to da li je kompetentan za to mjesto uopće nije važno...moj ti je savjet da i se i sam raspitaš i po drugim postrojbama jer mjesta ima i bit će ih još dugo........ :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa gospodo šta vi radite na poslu, jelki imate informiranje, da li tražite vaše nadređene da vam objasne i daju informacije, po pitanju prava iz radnog odnosa možete i pismom prema nadležnoj ustanovi , ima načina, nemojte spavati i ništa ne činiti za sebe, čitajte zakone i pravila...Izašao je novi Pravilnik o procjeni radne sposobnosti DVO , koji sve to definira i po njemu se postupa, novi Pravilnik o liječničkim pregledima ocjenjivanju radne sposobnosti, novo pravilnik o godišnjem ocjenjivanju i tako dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija