Jump to content

radno vrijeme u otkaznom roku


vackon

Preporučene objave

Zaposlen sam u firmi u kojoj sam potpisao ugovor na neodređeno vrijeme u kojem stoji da je radno vrijeme od 7.00-12.00 i od 13.00-16.00. poslodavac nas tjera da radimo do 16.10. Jel on to smije i dal mi radnici to moramo poštivati ako nam u ugovoru stoji 16.00?

I još jedno pitanje...dal se mora raditi prekovremeni ako sam u otkaznom roku koji sam sam dao?

I, pardonček, imam još jedno malo pitanje...ako sam ja dao sporazumni raskid ugovora o radu sa prestankom rada određeni datum koji nije puni mjesec dana a poslodavac je taj ugovor potpisao i ovjerio, to znači da se slaže sa mojim ugovorom ili... Jel poslodavac može naknadno tražiti promjenu nakon njegovog potpisivanja i ovjeravanja? Hvala lijepa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekovremeni od 10 minuta, osobno to samtram cjepidlačenjem od Vaše strane, siguran sam da ne radite 8 sati potpuno efektivno, pa mislim da 10 minuta ne bi trebao predstavlajati problem, ali pravno ne bi poslodavac to od Vas mogao tražiti, pogotovo ako se to ne obračunava kao prekovremeni rad.

U otkaznom roku ste dužni raditi prekovremeno u skladu sa Zakonom o radu.

Sporazumom ste odredili datum prestanka radnog odnosa, taj datum možete u sporazumu odrediti koji god hočete (1 dan, 10 dana, mjesec ili 17 godina, sve može).

Sporazum se može naknadno mijenjati, ukidati ...uz uvjet obostranog pismenog pristanka, inače ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija