Jump to content

Dozvola za rekonstrukciju


tina7

Preporučene objave

Na kući za koju imam sve uredne papire nadogradio bih stubište, kojim bih odvojio etaže. Dimenzije stubišta bi bile cca 2,5 * 4 m. Što mi je od papirologije potrebno prije početka radova? Dal mi je potrebna izmjena građevinske dozvole ili to može ući pod radove za koje to nije potrebno? I koliki bi cca bili troškovi za potrebnu papirologiju? Hvala. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tina7 je napisao:

Na kući za koju imam sve uredne papire nadogradio bih stubište, kojim bih odvojio etaže. Dimenzije stubišta bi bile cca 2,5 * 4 m. Što mi je od papirologije potrebno prije početka radova? Dal mi je potrebna izmjena građevinske dozvole ili to može ući pod radove za koje to nije potrebno? I koliki bi cca bili troškovi za potrebnu papirologiju? Hvala. :-?

Za ovako kako ste postavili pitanje treba Vam izvedbeni projekt sa statičkim proračunom ovlaštenog dipl. ing.građevine za stubište bez lokacijske i građevne dozvole. Potrebno je samo radi evidencije prijaviti radove građevinskoj inspekciji i to je sve. No niste napisali kako mislite odvajati stubište? da li se radi o vanjskom ili unutarnjem stubištu? Da li izlazite izvan dozvoljenih gabarita i ima dosta nejasnoća, da bi se mogao da ti korektniji odgovor. Pozdrav :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tina7 je napisao:

Pa to bi bilo vanjsko stubište kojim bi se izašlo iz dozvoljenih gabarita.Naime, građevinska dozvola postoji za kuću kakva je i izgrađena, a sada bi izvana napravili to stubište cca 2,5 * 4m? :-?

E onda se to zove dogradnja kojim bi željeli izaći izvan gabarita postojeće zgrade, a ne nadogradnja kako ste Vi napisala. Dakle do-gradnja (do-kuće) a ne iznad kuće ili nadogradnja.

Za to Vam ipak trebaju uvjeti za gradnju ili uvjeti uređenja građenja, a da bi to dobili trebali bi prvo posjetiti ovlaštenog arhitektu koji bi Vam izradio idejni projekt prema mogućnostima iz prostornog plana za Vašu lokaciju -pracelu, (a isti projekt bi sadržavao snimak postojećeg stanja -sve etaže izvedeni projekt + prijedlog rekonstrukcije sa tim novim stubištem koji odvaja po novom zasebno etaže i čini nove samostalne uporabne jedinice)...

Obzirom da Vi već imate građevinsku dozvolu, obratite se Vašem arhitektu koji bi po uvidu u prostorno plansku dokumentaciju za Vašu lokaciju istražio dali Vam treba ovo prethodno napisano ili bi trebalo samo Potvrda na glavni projekt, a misli se na izmjene i dopune već postojećeg projekta....

U suštini je za jedno i/ili drugo isto potrebna ista dokumentacija samo postupak nešto drugačiji... :-?

kompliciraniji za Investitore i arhitekte... :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija