Jump to content

ugroženo vlasništvo


Beti2006

Preporučene objave

Predao sam zahtjev za upis zemlje -šume u katastar na temelju vlasničkog lista. Katastar me obavijestio da je prekinut postupak upisa , jer me je tuži unuk od pokojnog posjednika , koji je zaveden na tu šumu. Tražio sam povijesni izvod čestice i nema dokumenta na temelju čega je on postao posjednik. U katastru kažu da je to bilo 1952 g. To je šuma van naselja i taj unuk od posjednika, sve do nedavno nije ni znao da je njegov pokojni djed bio u posjedu. Čuo sam da je našao svjedoke koji će potvrditi da je on tu šumu koristio. Postoje rješenja o naslijeđivanju iz kojih je vidljivo da je ta šuma već treću generaciju u vlasništvu naše obitelji. Što mi je ćiniti? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

isti upravni postupak kao i kod mene. dođe do prekidanja radi postojanja tužbe.

sada, vidite sami. imate dvije opcije :

- truditi se dokazivati i pobijati tužbu radi dosjelosti (ali ne upuštajte se u to ukoliko niste spremni uložiti 100 posto sebe, sredstava i dosta živaca)

- ili jednostavno pustiti sve i ne odazvati se sudu kada vam poziv dodje, što znači da ste suglasni da se brišete iz zk na istu tu česticu.

To vam kažem jer imam isto iskustva u tome. Nadjite nekog odvjetnika u koga imate povjerenja i koji ne djeluje u području istog tog suda.

99 posto tužbi o dosjelosti se dobijaju da se ljudi (čitaj : vlasnici) jednostavno ne odazovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija