Jump to content

neuručena tužba


leopard

Preporučene objave

Opčinski sud u drugoj županiji nije uspio uručiti tužbu tuženome uz obrazloženje da sudski dostavljač nije našao tuženoga na označenoj adresi- a po izjavi ostalih susjeda ist se nalazi na liječenju . Sud u mojoj županiji gdje sam dignuo tužbu protiv tuženoga poziva se na dopis od prije i obavještava me da se tuženiku nije mogla uručiti tužba jer se nalazi nal iječenju. Još za malo i proći će 5 godina od početka parnice. Šta se može dogoditi ako se i dalje tuženome nemože dostaviti tužba...on može i dalje izbjegavati uručenje. Kome da se tužba dostavi ako on nije na adresi stanovanja, a da je pravovaljana. Može li sud bez njega donijeti presudu budući da se radi o čistim papirima - traženje dugo po kreditu kojeg tuženi nije otplačivao. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osoba je samac, nema obitelji, teško je saznati gdje se nalazi na liječenju....a sam postupak uručenja bi opet očito dugo trajao, aktivirati sud da mu dostavi tužbu..npr na Rebro...a on u međuvremenu napusti liječenje, neznam koliko ima svrhe.... a instutut postavljanja zastupnika za primanje pismena mi nije poznat....na koji način se onda uručuje tužba i tko je ta osoba koja je zastupnik ( odvjetnik, ...policija..neznam).....a zanimljivo je da je sudski dostavljač kojeg smo platili uplatnicom na državni račun konstatirao i dao kao zaključak konačnu izjavu susjedai koje navodno poznaju tuženika da je on negdje u bolnici, i to sam ja dobio kao odgovor...pa zar nisu oni dužni da dostave tužbu buduči da je plačena...a ne ovako ...ostao bez novaca a rezultata nije bili...čista pljačka države.....dali su oni za plačene usluge trebali izvršiti svoje obaveze ili nam netrebaju....očito tako rade sa svim građanima i kupe lovu a ništa ne odrađuju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada sud može postaviti privremenog zastupnika u privatnoj parnici...mislim koji uvjeti trebaju biti ispunjeni da bi došlo do toga....i ima li sud kakav drugi odgovor pa da se ogradi od postavljanja privremenog zasupnika....koliko se to primjenjuje u praksi....Čini mi se da naši Zakoni još nisu definirali pravodobni i egzaktni način dostavljanja tužbe tuženiku, odnosno tuženi ima jako veliki prostor sa manipulacijom primitka tužbe...jesam u pravu???? Postupak traje 5 godina a tužba se još nije uručila tuženiku...tko je zakazao u sustavu? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl. 84. st. 1. i st. 2. t. 4. - pozovite se na to i zahtijevajete da mu se odmah postavi privremeni zastupnik, a sud bi to trebao, posebno kada se uzme u obzir dosadašnji pokušaji dostave, uzeti u obzir...

 

tko je zakazao: zakon, jer nije egzaktan, sud jer nema vremena Vama tražiti tuženika, vi jer ne znate gdje vam je tuženik, tuženik jer izbjegava primiti tužbu...što bi reko Hugo: Odaberi jedan broj, sigurno ćeš pogriješiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija