Jump to content

psiholog na razgovoru za posao


tritoč

Preporučene objave

Postovani,

interesira me zna li netko kako izleda razgovor za posao s psihologom...preciznije, pozvana sam na drugi krug razgovora za radno mjesto u jednom odvjetnickom uredu...biti ce odvjetnica i psihologinja, a sve skupa ce trajati od 12 do 17...e sada...ocekujem nekakve testove - sumnjam da ce citavih 5 sati pricati sa nas par, i da bi sve pozvali u isto vrijeme da je razgovor...pa stoga, ako netko zna kako izledaju ti testovi - da li je to IQ ili karakterni ili licnosti??ima ih citav niz...i na kojoj stranici najbolje pogledati i upoznat se s njima??ima li trikova na koje da obratim paznju u samom razgovoru?? molim za informacije, da znam sto me otprilike ocekuje...

stoga ako je netko iskusio neka stogod napise i hvala najljepsa unaprijed!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ne bi radio kod odvjetnice koja dovodi psihologa na razgovor s kandidatima. Pa sto si ona umislja, da vodi nuklearku pa da moras bit ne znam kakav?? Kao da ce te placat ne znam koliko pa se zeli osigurat da lova ide u dobre ruke, nego ce jos od tebe trazit i mjeru pa ces ju kostat cca. 15ookn. Mislim presmjesno.

2. Bio sam kod psihologa zbog posla (ne odvjtenickog), nije nista strasno, vjerojatno ce ti se sastojat od testa inteligencije i testa licnosti. Najbolje ti je odgovarat iskreno. I nemas se sto za to pripremat. eventualno procitaj na www.moj-posao.net kako se moras drzat na razgovoru, tipa gestikulacija, nacin sjedenja itd.

Unatoc tome sto mislim da ta tvoj odvjetnica nije najnormalnija, sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tnx za odgovor, komentar....i pozeljenu srecu...pretpostavljam da ce biti, koliko sam se raspitala, licnost, stres i to - tu nemam sta - sta je tu je :-D, a ostalo - strucna znanja, engleski - malo neke pripreme sitne i to je to....a to jel normalna - a bila sam i jucer na nekom razgovoru...ako se jave - drugi krug je testiranje njemackog a treci krug s psihologom...isto ured..ocito je to praksa kod nekih...zbilja ozbiljan pristup, a na prvom razgovoru su odlicni...zanima ih tko si sto si...imas priliku stvarno predstaviti se onako kako sam sebe dozivljavas,sta si radio, iskustva, sve i svasta...a psiholog poslije samo moze pomoci - ti testovi...npr. ako si u razgovoru malo tremario, na testu imas priliku pokazati da si sigurnija osoba bla bla...ako odmognu...u svakom slucaju komad treme za ubuduce otpadne a komad iskustva (i spoznaja) dobijes..

uglavom, napisat cu koji dojam imam nakon svega toga...mozda nekgog bude zanimalo...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene baš zanima, mislima da smo bile u istom uredu. Žena mi se na prvu loptu čini super, nešto sam prevodila sa engleskog, malo smo popričale, slijedeći krug njemački i psiholog. Zanimljivo, obzirom da je riječ o odvjetništvu ali ne nužno i loše, budući da je žena dala oglas na www.mojposao.hr što je ipak za večinu odvjetnika još uvijek SF :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da...to je to...u srijedu sam bila, malo s njom cavrljanje onda prijevod punomoci na enleski..??iako, u oglasu nisam primjetila da trazi iskljucivo znalca njemackog...da sam to znala, (mozda sam previdjela :-o ) ne bih se uopce javljala jer njemacki znam pasivno - osnove i to...jesam ga ucila 10 godina ali isto toliko nista s njim nisam radila tako da je sve to eventualno znanje zamrlo...a ni tada nije bas bilo bajno :-D ....a vidis, pozvala me a napisala sam u zivotopis da ga znam pasivno...i u razgovoru sam to rekla, tako da ne vjerujem da ce me zvati...i to mi je ok jer stvarno mislim da nema smisla da idem na to testiranje....imas konkurenta manje :-) , i svakako sretno !!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Psiholog na razgovor za posao..u odvjetničkom uredu..

1. smatram da je ponuda poslova puno slabija od potražnje,

pa dovodi do toga da nas mogu testirati na što god im padne na pamet

2. sve te testiraju osim pravnog znanja ( u konkretnom slučaju ) zanimljivo.

3. kako se u uredu koji bi trebao biti pun posla uspije izdvojiti tako puno vremena za ne kratke razgovore, sa zaista ne malim brojem kandidata, pa testiranja, pa psihologa..

4. procijenite..svakako još jedan kandidat manje. Sretno svima!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cemu tako negativan stav prema tom psihologijskom testiranju??

neki jednostavno traze ljude za duge rute i ulazu jaaako puno u njegovo ucenje i mentorstvo, a ne salju ga po pisarnicama sudova, po sendvice, a eventualno mu na odgovornost dadu pisanje nekoliko podnesaka u prvih 6 mjeseci..a i moras se pomiriti sa cinjenicom da znanje nakon faksa nije adekvatno za praksu pa tako nista puno ne znaci sto znam izreferirati sto je d. o. o...ne kazem da je testiranje apsolutno najbolji nacin, ali mora se prihvatiti da i to ima valjane argumente na svojoj strani...prvenstveno to je testiranje karaktera, licnosti, sposobnosti...ne IQ...znaci, zanima ih tko si sto si...jedan upitnik sastojao se od 20 recenica koje zapocinju sa - Ja sam...dalje dopisujes o sebi...prava prilika da pokazes tko si...jer nakon faksa svi smo isti...svi smo dpl.iur....i mislim da je ova taktika puno bolja nego ona standardna pitanja tipa gdje se vidite za 5 godina i sto vas zanima i zasto....jer tu ima hrpa nacina za odgovoriti ali svi su slicni...a prijedloge za odgovore mozes naci na svakoj stranici koja se bavi nezaposlenima...kroz ove testove, a poslije razgovor sa psihologom koji se svodi na cavrljanje o svemu i svacemu mozes pokazati tko si zapravo...sto te cini takvim kakav jesi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za laylo i ostale koje zanima....

dakle sat i pol se pisala skupina od 9 testova za procjenu kognitivnih sposobnosti...zadaci su tipa nastavi niz, pa neka poslovica za koju moras odrediti iz ponudjenog sto znaci, dosta one logicne matematike - tipa iz bacve 1. u bacvu 2 prebaceno je 8 litara, iz 2. u 3. 10 a iz 3. u 1. 1 litra vina....na kraju je u svakoj bilo 13 litara...koliko je bilo na pocetku?...onda asocijacije, pa slicnosti i razlike izmedju pojmova....dosta nizova - brojevi i to...vrijeme za svaki je ograniceno a ti ne znas koliko je to ogranicenje...pa te iznenadi kad je kraj a ti jos dumas o necem...ali nije bitno sve rijesiti niti da sve bude tocno...onda su bila dva upitnika, taj sa Ja sam kao pocetak recenice...i drugi sa da i ne odgovorima a pitanja tipa - imate li mnogo hobija, da li vasi prijatelji misle da ste zivahni, ima ih dosta...to onako na brzinu...ima smijesnih pitanja i bas nekih da se zamislis...nakon toga se pola sata cavrljalo sa psihologom...individualno...to je bas lezeran razgovor, ali je usmjeren na to da iznosis neka svoja zivotna stajalista i iskustva, percepcija okoline bla bla...psiholog tu ponesto sebi zapise...i to je to sto se njega tice...jako zanimljivo....i meni osobno dobra promjena nakon onih robotskih intervjua gdje su svi ukoceni i samo zumiraju...eto...rezultati tek slijede...sta bude bit ce...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informacijama, svakako su korisne! Moje mišljenje je nešto drugo, sasvim individualno..Psiholog na testiranju u nekoj velikoj firmi-ma razumijem, kad traže određeni profil osobe, da se uklopi u cijeli tim itd. Međutim, psiholog na natječaju za radno mjesto vježbenika u malom odvjetničkom uredu u kojem radi samo jedna odvjetnica, ne znam..nekako zvuči pretjerano. I mislim da je korisnije znati što je d.O.o., pa makar i izbiflati i npr. razlikovati ga od d.d. itd..i tisuću takvih stvari nego biti odličan na psihološkom testiranju, a da nemaš pojma o pravu..Možeš pričati i 4 strana jezika i biti izvrstan kod psihologa, ali da se u pravu pogubiš i ne pohvataš sve.

Nekako je ono za što smo se školovali 4 i više godina palo u drugi plan. Ali ovo je samo moje mišljenje. Puno sreće svima i još jednom hvala na informacijama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cim si zavrsio faks znaci da imas pojma o pravu...nemojmo podcjenjivati kolege...a krivo si shvatila - ovo nije one woman ured, vec veliki ured s 5-6 odvjetnika koji se bavi korporacijskim pravom...traze nekoga tko se uklapa u tim...nisu uobicajeni ured, vec su kao pravna sluzba firme..ali izvan firme...imaju vise klijenata, bave se osnivanjima i sl...na sud slabo idu, rade timski na projektima..a to o znanju prava nakon faksa...jos jednom - svi znamo to sto si nabrojala - tisucu detalja, defininicija, razlika...ne svatko iste, ali zavrsili smo faks i svi smo tu negdje...psiholog je tu da te upozna karakterno jer odvjetnici idu s pretpostavkom da imas pojma o svemu ponesto jer ipak, diplomirao si...i to postujem...jer ne podcjenjuju...ali ipak, praksa se puno razlikuje od ucenja za ispit...mislim da svi mi koji tek krecemo nismo jos puno toga svjesni...

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam, uzevsi u obzir tijek razgovora na kraju ostao pod dojmom da je ta profesorica ujedno i psiholog (jer je razgovor bio gotovo identican onome kod psihologa u HZZu) .. ali ispostavilo se da ipak nije .. :-? ..

 

Nekako mi se cini da ce, sad kad su nas sa brojke 100 sveli na jednoznamenkasti broj, odlucujuci faktor biti nekakav subjektivan dojam jer psiholoski profil odvjetnika je profil odvjetnika (a vjerujem da nas bar 50% od ovih u zadnjem krugu to ima) i sumnjam da ce se netko od nas nesto posebno istaci na psiho-testovima (osim ako laziramo profil pa ispadnemo shizo-ubojice, a oni bas to traze :-D ) .. Zivi bili ..

 

Da, iako je nas pravnika k'o pljeve, kao sto znate - u proslom krugu ostalo nas je 10, jucer sam na HZZ upoznao 1 curu + vas 2 .. kako izgleda World is a small place :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da...da...i mene su pozvali...bila sam u 11...s kolegom...bilo mi je ok, zena je bila ok...sve ok:-)...vidjet ces, upitnici su isti kao sto sam imala ono proslu subotu...a test je slican...nizovi bla bla..nisam pitala kad ce javiti sto su odlucili, pa ako slucajno znas napisi..

pozdrav...

kolegi gurmanu pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolegi gurmanu pozdrav...

 

Pozdrav i vama kolegice (kak' si se samo toga sjetila :-D ) .. drago mi je da smo se upoznali !

 

Hmm .. svijet je as it seems - JOS MANJI - od 4 koliko nas je (AFAIK) ostalo - troje nas je ovdje :-o ...

 

Btw. ni ja nisam pitao dal' ce javit pa ako zvrcnu bilo koju od vas - postajte ovdje ili PMajte (thx unaprijed)!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...mislila sam da nas je 5...

 

Meni je Roberta u petak rekla da nas je ostalo, citiram: "manje od pet" (pa sam zakljucio da je 4)..

 

 

za 2 radna mjesta...jedno s pravosudnim jedno bez

Nisam ni ja znao za ovo ..

 

Znam da tritoc i ja nemamo pravosudni .. Kakva je po tom pitanju bila situacija u tvojoj grupi ?

 

 

..Uzivajmo i dalje na iglama :-D

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poz. Malo sam u guzvi pa ne stignem. Nas je bilo 3, ja imam pravosudni a za druge dvije kolegice ne znam jer sam ja, nažalost kasnika :kavica: , pa nisam stigla pitati. U svakom slučaju puno sreće vam želim. Ne znam dal već negdje radite ali po atmosferi moj vam je savjet da je to ured za koji se isplati boriti. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nas je bilo 3, ja imam pravosudni a za druge dvije kolegice ne znam jer sam ja, nažalost kasnika

LOL - jesi li se i ti (kao tritoc) dvojila oko odgovora na pitanje - jeste li ikad zakasnili na posao/sastanak ? :-D:-D:-D (don't worry - ja sam odmah zaokruzio - DA)

 

Ako si ti jedina sa pravosudnim - onda IMO - imas job (eh, da nisi kasnila - znala bi) :-D !

 

 

da je to ured za koji se isplati boriti.

Borili se jesmo - zadnja bitka u subotu .. sad se valjda zbrajaju pali borci ;-)

 

 

i meni se cini da je tamo odlicno...zena mi je ok skroz...

potpisujem i dodajem da isto vrijedi i za cure u uredu (realno - osim dobrog sefa, za dobar posao je bitno i okruzenje=koleg-e/ice)!

 

 

...ja nisam nigdje jos radila...tek dpl u 11 mjesecu...za kolegu ne znam ...

kolega je dpl u prosincu, a iako u r.knjizici nema staza radio je vec podosta s tim da je zadnji posao imao cca 20-30% veze sa strukom i drukciji je od mnogih "standardnih" poslova tako da sam u odvjetnistvu - rookie :-D ..

 

keep in touch!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija