Jump to content

Kamene face,ubice,kasaperi i dvije masne pracke


zekapeka

Preporučene objave

DOBRO !!! naslov posta je banana ali i ja sam u banani prekosutra se moram javit na sud radi izdrzavanja kazne 5mjeseci radi clanka 173 cini mi se tocka jedan i dva zkp. mislim kasno je za sve ali nije valjda za odgodu izvrsenja kazne i jos neke ocajnicke gluposti ko naprimjer bombe pistolji vjesala pljacke ubojstva bjes sve usvemu jadno i glupo i ocajno vec pola sata smisljam kak da pocneem ali stvarno nista mi ne pada na pamet , ali probat cu nekak objasnit sta ocu i nadat se da necu zavrsit u zatvoru prije nego ovo neko procita

Ovako imam 22godine prije sam procesuiran radi posjedovanja sjemenki marihuane i sadas nedavno radi cca 42sjemenke jednog jointa i davanja drugom na uzivanje marihuane i pred tri godine za posjedovanje sjemenki . Dakle ponavljanje djela . i sta da sada radim totalno sam sam sebe upropastio .prvo nisam se javljo na sud pa zavrsio na malom izletu u istrazni zatvor drugo nisam imo za odvjetnika trece nisam se mogo branit na sudu sam jer imam poprilicnih problema sa psihom i .......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

propustio sam sve rokove za zalbu ono jednostavno je nisam mogo napisat ili bi potrgo papir ili olovku ili tipkovnicu dok sam pod stresom jedva pricam a kamoli da pisem zalbe. sta je najgore nemam nalaze od psihijatra neznam kaj sad da napravim sta da pljackam banku da se koknem da vristim ma sve sam sjebo valjda cu se uspjet pribrat do navece pa napisat nest smisleno valjda ?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikavi izljevi nasilja vam neće pomoći već samo odnemoći. Morate prihvatiti da ste u životu krenuli krivim putem i sada ste došli tamo gdje je taj put vodio. Nažalost ne mogu reći da vas čeka uvjetna ili kakvu drugu dobru vijest, ali vam mogu reći da iskren pristup na sudu, dobro ponašanje i psihijatrijska pomoć mogu vašu situaciju znatno popraviti.

 

Naime sud "voli" kad se osoba iskreno na sudu kaje i kad uvidi da je spremna krenuti novim putem. Vi ćete to pokazati na način da se ponašate kao normalan član ovog društva. Ako možete nađite posao, okanite se lošeg društva (onog koje kupuje ili prodaje, koristi ili potiče na korištenje narkotika). Nemojte sada gledati na to u stilu "pa to su mi prijatelji" ili "pa tko će to izvesti". Sve se može, a posebice kad znate da vam ti ljudi mogu dovesti život u vrlo, vrlo neugodnu situaciju. Jednostavno je vrijeme da kažete nekim ljudima "zbogom". Dakle ne "doviđenja", već "zbogom - nikad više".

 

Znam kroz što prolazite jer sam viđao ljude s takvim problemima. Oni koji su odlučno prihvatili promjene u životu, nakon razodblja odricanja, danas su sretni ljudi u društvu, a oni koji su se nećkali, otezali i premišljavali, danas su u Lepoglavi ili čekaju istu.

 

Vrijeme je za promjene i vi to znate, samo je na vama da u iste odlučno krenete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smirio sam se malo ali me muci zatvor kako da se izvucem psihicki sa sto manje posljedica nakon samo mjesec dana istraznog pao sam u takvo stanje da nisam mogo dva mjeseca izac iz kreveta a sta mi je sve bilo u glavi kosmar pokuso sam se ubit tabletama i da ne pticam vise nesmijem se toga sjetit odmah mi pozli. zatvor u koji ja idem nema ama bas nista osim gomile sirotinje koji kradu bakar drva kokosi pokoji ubojica i odvratni cuvari koji ljece komplekse na zatvorenicima narocito oni stari komunjarski stih, ma pravi sinteraj .kad bi barem mogo u lipovicu ili pozegu turopolje tamo bar mogu radit i zaboravit sta sam gdje sam i zasto sam tamo a ne da sam zatvoren 23 sata u sobi sa ludjacima i to malo puno vecim nego ja. postoji li ikakva sansa za bolji zatvor to jest bolji tretman ja sam jako bolestan necu izdrzat dugo tamo u boljem zatvoru postoje vec kakve takve sanse da cu se vratit donekle "normalan"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemam za odvjetnika!!!!! to je problem .s kime da se konzultiram nemam pojma osudjen sam na 5 mjeseci nije neko tesko djelo niti sam pitomac nikad prije nisam bio u zatvoru treba mi savjet kako da odgodim kaznu barem do 9 mjeseca zivim sa maloljetnom sestrom i bolesnom mamom imala je mozdani udar i to malo tezi ja jedini radim i to sano sezonske poslove sad bi trebao radit a ne ici u zavor sezona pocinje treci ili cetvrti mjesec a zavrsava deseti jedanajsti ovisno o vremenu dakle sa novcom sam svorc nisu mi placena niti zadnja dva mjeseca prosle godine niti meni niti ostalim radnicima osim toga sestra dobiva obiteljsku do kraja skolovanja 690kn to nije niti za kruh uostalom to su sestrini novci neophodni za skolovanje i jos nije niti priblizno dosta .zato mi je jako vazno da radim barem ovo ljeto pa da u zimi mogu biti u zatvoru . znam da sam totalni glupan nisam unistio samo sebe nego i svoju obitelj ako ne uspijem dobiti odgodu stvarno sam strado i svi skupa sa mnom . zato trebam pomoc a ne moralne prodike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Zekapeka ,

bili ste glupan , no to sigurno više niste jer ste spoznali svoju glupost i pokajali ste se za zlodjelo .

 

Za svaku je pohvalu Vaša briga o bolesnoj majci i maloljetnoj sestri :)

 

Nedostatak love za odvjetnike rješava " Siromaško pravo" , a pod određenim uvjetima oslobođeni ste i sudskih troškova.

 

"U praksi se pravo na besplatnog punomoćnika realizira tako da se potencijalni podnositelji zahtjeva moraju osobno obratiti središnjoj upravi HOK-a u Zagrebu, gdje

zaposlenici odvjetničke komore provjeravaju ispunjavanje postavljenih kriterija, temeljem čega predsjednik Komore donosi rješenje o postavljanju besplatnog punomoćnika.

Kriteriji i uvjeti za podnositelje zahtjeva nisu pobliže definirani. U praksi se status socijalno ugrožene osobe dokazuje samo ispravama - uvjerenjem o visini primanja (trenutačno je visina iznosa do koga se smatra da je riječ o socijalno ugroženoj osobi 1.700 kn). U pravilu se ne ispituje ostala imovina (nekretnine, pokretnine, drugo vlasništvo), kao ni imovina bračnog druga i bliskih srodnika. U slučaju da zahtjev bude usvojen, donosi se rješenje kojim se postavlja besplatni punomoćnik (vezano uz određeni postupak) i dostavlja podnositelju zahtjeva i postavljenom odvjetniku. Odvjetnici koji se postavljaju u pravilu se biraju abecednim redom s popisa odvjetnika koji komora vodi."

Više saznajte na :

http://alanuzelac.from.hr/Pdf/access.pdf

 

Hrvatska odvjetnička komora

Koturaška 53/II

10000 Zagreb

Tel: 01 / 61 65 200

Fax: 01 / 61 70 686

E-mail: odvjetnicka.komora@odvj-komora.hr

 

Zamolbu možete poslati poštom ili osobno odnesti u HOK srijedom od 10-14 sati , a istu rješava osobno predsjednik HOK-a , i negativna rješenja su vrlo rijetka .

 

Želim Vam ostvarenje odgode i odlično zdravlje !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija