Jump to content

Može pomoć?


Anton12

Preporučene objave

17.05.2006 god.upravljao sam mopedom te nisam imao kacigu, niti važeću dozvolu.28.03.2007 sam bio pozvan na sud te mi je sud izrekao novčanu kaznu.Uložio sam žalbu na koju sam zaksanio jedan dan te su mi istu odbacili sa pravom žalbe na VPS Zagreb što sam u roku napravio.Danas sam dobio riješenje od VPS zagreb da je od izloženih razloga žalbu valjalo odbiti kao neosnovanu i potvrditi pobijano rješenje o odbačaju žalbe kao nepravodobne. Da li je sad moj slučaj pravomoćan i mogu li uložiti žalbu ili nekakv prigovor?Te da li moj slučaj ide u zastaru za mjesec dana tj.17.05.2008?

Unaprije Hvala!

Anton

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U riješenju ne stoji pouka o pravnom lijeku, a također u obrazloženju nema da je riješenje pravomoćno već da je žalba odbačena ,te da je rješavajući predemet pravostupanjski sud pravilno i zakonito odbacio žalbu. Te na kraju navode da je zbog izloženih razloga žalbu valjalo odbiti kao neosnovanu i potvrditi pobijano rješenje o odbačaju žalbe kao nepravodobne.

 

Zanima me da li je moguće podnijeti molbu za povrat u prijašnje stanje da bi dobio na vremenu?

 

Unaprijed Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Propustio si redovne pravne ljekove, te s te osnove nemožeš tražiti povrat u prijašnje stanje.

 

Na rješenje VPS nema žalbe, ono je danom donošenja pravomoćno i izvršno.

 

Možeš jedino platiti kaznu ili čekati da ti sudac ili referent izvršenja pošalje kući policiju da te privedu na prisilno izvršenje kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete zatražii obročno plaćanje novčane kazne....

otiđite na sud, te zatražite isto....

ako budete pisali molbu onda ćete dobiti i rješenje o obročnom plaćanju novčane kazne. gdje će vam biti navedeno kada trebate platiti koju ratu....

savjet: bolje vam je otići i osobno to zatražiti... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija