Jump to content

taxi obrt


zwizdan007

Preporučene objave

Imam obrt kao taxi, posjedujem 3 vozila i zaposlena još 2 vozača. Lokalna samouprava želi donijeti novi pravilnik te pokušava uvesti ograničenje da jedan obrt može imati samo jedno vozilo, te da bi moji vozači trebali otvoriti vlastiti obrt. Molim da mi kažete da li imaju pravne osnove za tako nešto i po kojem zakonu.

Unaprijed hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam sigurna, ali mislim da Vas lokalna samouprava ne može ograničiti na broj vozila. Kakvim bi aktom lokalna samoprava mogla ograničiti broj osnovnih sredstava u obrtu?

Budući da se koncesija pa i naknada ugovara s obzirom na broj vozila, ugovorom Vas mogu ograničiti na obavljanje taxi prijevoza na određeno vozilo.

 

Hm...nisam baš nešto pomogla, ali bar sam pokušala. Sretno.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u nekoliko navrata je agencija za zaštitu tržišnog nadmetanja upozoravala glede dozvola jedinice lokalne samouprave da ne narušavaju tržišno nadmetanje

 

načelno

 

stečena prava (ulaganjem kapitala) se ne mogu niti zakonom a kamoli odlukom tijela JLS umanjiti

 

ukoliko bi pak bili dosadni naći odvjetnika i tužiti za štetu

 

spor ćete dobiti a napalta je sigurna

 

možda je nekada bolje kad ti općina ne da raditi a pri tome krši zakon,

 

onda ti ne radiš i tražiš naknadu štete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija