Jump to content

Pravo na povrat ulaganja (ex stanarsko pravo)


mirah

Preporučene objave

Nakon 15-godišnjeg upravnog postupka za prijenos stanarskog prava deložirana sam iz stana u privatnom vlasništvu.

Tijekom postupka to pravo mi je najprije dodijeljeno, pa mi je oduzeto, pa je žalba usvajana....

Još dok je nositelj prava (moj djed) bio živ, a ja živjela s njim u zajed.domaćinstvu u nekoliko navrata radila sam nužne popravke.

 

Pitanje: prije par godina (prije deložacije) zatražila sam sudskim putem povrat uloženih sredstava. Sad sam dobila poziv na raspravu.

 

IMAM LI UOPĆE PRAVO NA TA SREDSTVA?

 

Moja bivša odvjetnica kaže da imam, ali ona je tvrdila i da ću dobiti status zaštićenog najmoprimca, pa sam završila na ulici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pukle su vodovodne cijevi radi dotrajalosti (ne samo kod mene), morala sam izmijeniti dio električne instalacije jer je bila dotrajala i prijetilo je izbijanje požara, morala sam ugraditi kadu koje nije bilo, kao i platiti završne radove da to sve zatvorim u zidove, keramičare da zalijepe neke pločice na to sve skupa...

 

Ne pitam za redovno održavanje.

 

Jedan od suvlasnika (jedini kojeg sam poznavala) znao je za to sve i nije se bunio, dapače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uistinu sam zahvalna na vašem mišljenju.

Dozvolite još samo malu napomenu: cijevi i kabele nisam mijenjala iz čista mira. Najprije su cijevi pukle i uzrokovale pravi potop. Kabele sam mijenjala kad je počelo smrdjeti na izgorenu plastiku i kad smo shvatili da možemo izgoriti jer je instalacija dotrajala. Također, kadu sam ugradila jer sam trebala održavati higijenu mom djedu koji je bolovao od tumora prostate.

Mislite li da sud ima razumijevanja za te 'trivijalnosti'?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ima. A po zakonu o najmu najmodavac je dužan obavljati veće popravke, odnosno sve ono što nije nastalo redovitom uporabom stana. Ali tu je taj drugi vlasnik upitan, jer on nije ni potpisao s vama ugovor, dakle, nije primao najamninu, pa nije ni bio dužan održavati stan. Kako sad riješiti te dvije stvari...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija