Jump to content

problem glava kicma


disamsad

Preporučene objave

89 god.sam doso iz jna i odem se javit u opcinu,

kad tamo brko jovica uzme vojnu knjizicu i veli bjezo si ti iz jna za

bozic doma sve ja znam javili nam iz bezbednosti.Vidim ja previse

je ti krpelja neces ti mene slati u rat i odem do starcevicevog a tamo hos decke iz kvarta tovari u kamione u tenisicama i trapericama kao oruzje cemo dobit tamo kad ga

zarobimo od jna.u 3.mj.91. prime me u mup bio sam aktivni policajac do 94.god kad me

poslo doktor iz petrinjske kod psihica,ja doso tamo u uniformi i naoruzan bilo me sram

cekati kod psihica i odem doma spavat i nakon mjesec dana dodu mi kolege iz policije da

pitaju za doznake a ja reko otkaz dajem nisam ja lud,sad mi samo zao zbog oluje koji je to

bio gust,a ja papak osto sam u birtiji sa konobaricom.i tako da ne duljim od 97.god radim

u posti bio sam pretezno na bolovanju zbog kicme poslije operacije 2003 dobio sam u tvrtkovoj rjesenje o neposrednoj opasnosti nastanka invalidnosti dali su mi lakse radno mijesto u posti ali problemi i dalje sa kicmom sad cekam bolnicko lijecenje i nakon sest mijeseci bolovanja komisija koja produzuje bol. rekla mi je da idem ponovo na invalidsku

u tvrtkovu zadnji put kad sam bio tamo morao sam donesti potvrdu od mup-a od kad do kad sam

bio aktivni policajac a ratni put nisam trazio,molim vas dali mi netko moze reci dali

imam kakva prava da me proglase braniteljem ili dobrovoljcem ili cim vec da sad nebi na

invalidskoj zavrsio sa mirovinom od 1000 kn.uz kicmu imam i par godina F41.1

u policiji sam obavljo poslove osiguranja prijevoza hrane u jna kasarne koje su bile opkoljene svaki dan smo ulazili unutra pregovarali sa njima ispratili ih na odlasku isto

tako sam radio na pratnji humanitarne do njihovi punktova e sad dali ti poslovi di sam luto po selendrama spadaju u obranu hrvatske ili sam ja bio samo profesionalni djelatnik koji

vadenjem znacke zaustavlja metke sto zuje i nemam nikakva prava jel moji prijatelji su

bili specijalci i izvidjaci koji vec godinama hodaju po komisijama i bolnicama pa sam se ja

do jucer osjecao kao da nemam sta trazit dok nisam cuo da marticevci dobivaju doma braniteljske iskaznice pa sad si nesto mislim da 91.god ono sto je zujalo nisu bile muhe a

vidi sad goxna se vracaju. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Godina dana bolovanja...11 mjeseci akontacije mirovine 1500 kn...6-7 komisija lk...5-6 komisija.hzzo-hzmo...5-6 ratnih puteva...i isto toliko popravki i utjerivanja krivih datuma.....odbijenica hrvi..žalba...ponovna žalba...50 kontrola specijaliste...častan otpust...3g neizvjesnosti i lutanja...mirovina...hrvi..3g privremeno...kontrole svaki mjesec do revizije...sretno ti bilo...neponovilo se...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam a gdje mogu provjerit status dragovoljca i branitelja jel doma mi nista nije stiglo postom a za dokazivanje nastanka bolesti to cu vidjet na komisiji

vjerojatno cu moradi donesti med. karton iz mup-a

imam ga kod sebe a zadnj put ga nisam nosio na komisiju,nekak mi se cini da sam vec onda prozujo

 

evo sad sam pronaso ovaj br.tel 01/3040-730 da tu nazovem kazem jmbg pa mi oni odgovore vi ste vec

odavno medju otpisanima samo niste toga svijesni, a ja

im odgovaram lijep je suncan dan i koji kurax ne sasjecete tu maglu oko mene :boli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

davno sam napisao jedan post u kojem sam pokušao objasniti kako branitelji nisu samo oni koji su bili na samom bojištu jer je za nas morala raditi i logistika poput tebe i bez logistike bi svi bili u k....

e sad druga je stvar kolika je tvoja doprinos i aktivnost u dr i da bi bilo nepravedno da imaš ista prava kao ja koji sam bio u specijalnoj policiji ali imaš svoja prava.

dakle krenimo iz početka: prvo odeš u svoju policijsku upravu i napišeš zamolbu da ti se izda potvrda o statusu dragovoljca, o statusu branitelja a ako si bio u specijalnoj također tražiš i tu potvrdu.

kad si već u policijskoj upravi javi se kod referenta koji se brine za umirovljenje policajaca i za policajce branitelje i on će ti objasniti daljnji postupak.

moraš se javiti i svom izabranom liječniku i reći mu da bi išao u invalidsku mirovinu kao branitelj. on će ti pripremiti dokumentaciju a ti uzmi svoj karton i sve iskopiraj a zatim to vrati kod liječnika da ti ovjeri kopije. kad ti liječnik to sve pripremi sve što sam naveo strpaj u fascikl i u mirovinski. dalje ti slijedi ono...izvlačenje iz šešira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

disamsad je napisao:

 

"...prime me u mup bio sam aktivni policajac do 94.god kad me poslo doktor iz petrinjske kod psihica,ja doso tamo u uniformi i naoruzan bilo me sram cekati kod psihica i odem doma spavat i nakon mjesec dana dodu mi kolege iz policije da

pitaju za doznake a ja reko otkaz dajem nisam ja lud,sad mi samo zao zbog oluje koji je to

bio gust,a ja papak osto sam u birtiji sa konobaricom...."

 

Prvo i osnovno moraš zatražiti i dobiti opis ratnog puta da bi vidio da li uopće imaš pravo na status branitelja, dragovoljca i ostala prava.

 

Da se mene pita ja ti ga ne bih dao, a vjerojatno ga nećeš ni dobiti jer si za vrijeme rata napustio svoju postrojbu, rekavši svojima u postrojbi da si na bolavanju, a ti si se neopravdano izležavao kod kuće. To će ti napisati i u opisu ratnog puta (makar bi trebali) i to ti se zove dezerterstvo i zbog toga gubiš sva prava kao branitelj, dragovoljac i sve ostale statuse koji su u svezi s tim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam ja dezertiro vec sam bio zbog vidno loseg zdravstvenog stanja od zapovjednika poslan kod doktora,

nisam trazio nista nikakve ozlijede na radu niti sam se

otiso lijeciti dalje, vec sam jednostavno nakon par tijedana

prekinuo bolovanje dao doznake razduzio oruzje i znacku,

kasnije sam jos uvijek imao zelju da se prikljucim u vojnu

brigadu a zelje su jedno a zdravlje je drugo i ni sad netrazim nikakva posebna prava, jedino mi je zao sto autolakireri i vlasnici lokala imaju zahvalnice domovinskog rata a ja samo

zelim da mi klesar na mramoru napise hrvatski branitelj mup 91-94 oprostite mi sto sam ovako smotan u izrazavanju.OKAN bas si mi morao razjebat zivce to sto mi ti nebi dao prava ja nisam nikoga trazio da mi bilo sto

da samo sam napisao da sam prisiljen ponovo ici na komisiju i da mi netko odgovori sta sve trebam donesti iz

mup-a.A ti mi sad pricas o rovovima i bijezanju sa polozaja vec fino ti meni zivio pa kad se sretnemo na

komisiji reci mi u oci da sam dezerter i izdajica

 

:-D sretno ti bilo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otiđi u Policijsku upravu, po pisanju to bi bila Zagrebčka, zatraži status branitelja odnosno dragovoljca, zatim od istih i ratni put. Jednom sam htio napisati što je s osvajanjem vojarni, zašto to nije borbeni sektor, zujalo je i u Zagrebu i u Bjelovaru, zašto se to ne stavlja u ratnu put, ali o tome drugom prilikom. Zar nisi dobio obavijest o famoznim Udjelima u fondu branitelja, mada ni to nije stvarni pokazatelj tko ima status branitelja ili ne, ali je barem neki orijentir. Netko je spomenuo, ako se bolest ili je nastala ozljeda tijekom DR, a to je uzrok nastanka problema s kralježnicom, pa to tako prihvate onda bi mogao podnijeti zahtjev za priznavanje statusa HRVI-a, jer za ranjavanje i ozljedu nema roka za podnošenje, dok PTSP, ipak je otišla "7" prema Kvatriću. Kreni od PUZ-a, a dalje ćeš vidjeti na ćemu si.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju nemoj previše obraćati pažnju na pajdaša, kojem se eto dogodio lapsuz. Nazivat će tebe još kojekakvim imenima, ali sve ti to preskoči, nego gledaj sebe. Slobodno otiđi u PU u kojoj si bio i tamo bi trebala sjediti neka gđa. socijalka koja bi trebala uputiti te na pravi put. Zatraži ratni put, ali pazi, nećeš ga dobiti u ruke već će ga oni poslati na HZZO, gdje se kompletira zajedno sa medecinskom dokumentacijom. To ti malo traje duže. Najbolje bi bilo da neađeš nekog već iskusnog koji je to sve prošao, i da ti taj da par smjernica za ubuduće.

Nastavi samo sa liječenjem, i tko zna, vidimo se na ribičiji.

A za onog tko te prozvao dezerterom, neka malo pogleda kad je počeo rat na tvom području, pa će mu sve biti jasno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si bio u policiji 0d 3.mjeseca 1991.g. do 1994.g. onda sigurni imaš i status branitelja i dragovoljca.

moraš otići u pu gdje si radio i tamo traži da ti izdaju potvrdeo o tome i dobit češ ih. to ti je osnova a za dalje moraš ići liječniku i na osnovu medicinskih nalaza možeš se raspitati koje su ti mogučenosti za dalje, a ima ih dosta. nemoj gledati šta ti drugi priičaju, imaš status branitelja pa se taj zakon odnosi i na trebe pa ga malo proući a imaš i status dragovoljca. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Bez obzira koliko je proveo (mogao je biti cijeli rat) može se dogodti da ne ostvari prava branitelja, dragovoljca itd...

 

Iz onog što je sam napisao moglo bi mu se to i dogoditi, naročito, ako nije niti dobio potvrdu o udjelima u Fondu branitelja, niti ako ima pravo na udjele, a nije reagirao do sada.

 

Obratite pozornost na niže navedeno (naročito na stavak 2)

 

Izvadak iz Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji:

 

" Članak 10.

 

(1) Ne mogu ostvariti prava iz ovoga Zakona osobe koje su oštećenja organizma zadobile kao pripadnici, pomagači ili suradnici neprijateljskih vojnih i paravojnih postrojbi kao i osobe koje su osuđene pravomoćnom sudskom presudom zbog sudjelovanja u neprijateljskim vojnim i paravojnim postrojbama ili zbog ugrožavanja ustavnog poretka i sigurnosti Republike Hrvatske, kao ni članovi njihovih obitelji.

 

(2) Prava utvrđena ovim Zakonom ne mogu ostvariti ni osobe koje su se u Domovinskom ratu same ranile radi izbjegavanja vojne obveze, niti osobe za koje je u odgovarajućem postupku utvrđeno da su samovoljno ili bez dopuštenja nadležnog zapovjednika napustile postrojbu u bilo kojem razdoblju ili se nisu odazvale mobilizaciji.

 

(3) Zapreke iz stavka 1. i 2. ovoga članka odnose se i na priznavanje statusa hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata."

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koje sad veze Članak 10. i stavak (1) (2 ) (3) ima sa mnom

osim da sam 1988 morao odsluziti vojni rok u jna, to sam

prvo opisao i ne mora te zbunjivati sto sam za bozic pobjego doma iz jna , zato sam odgulio 7 dana pritvora pa me cak

ni tadasnja sfrj nemoze optuziti za dezerterstvo.

 

1991 drugo kakvo suradivanje sa neprijateljem, osim sto su

tada jos bili cetnici u mup-u koji nisu htijeli skinut zvijezdu sa kape i jedan po jedan su odlazili svojima neki su se danas

vratili i imaju veca prava od mene i tebe

 

1992 ako kao sluzbena osoba mup-a dobijes naredjenje

da ides u neprijatelski teritori na pregovore onda to nije

izdajstvo niti suradjivanje sa neprijateljem vec je sluzbena tajna koja nikad nece biti upisana u nekakav ratni put

 

1994 ponavljam poslan od strane zapovjednika kod doktora u petrinjsku on mi otvara bolovanje i daje

uputnicu za psihica i snimanje kicme a ja sam zatvaram bolovanje odlazim kod nacelnika i predajem mu znacku i oruzje ,znaci sam dajem otkaz nakon nekog vremena kolege dolaze kod mene da vide u kakvom sam stanju i

zelim li se vratiti nazad u sluzbu.

 

1995 bez posla sam i jedva hodam zbog problema sa kicmom, sto ti velis izlezavam se u birtiji,mozes mislit

kako mi je svi moji prijatelji iz ulice odlaze sa 145 u

oluju a ja nemogu sa njima da barem tamo dostojno

poginem.

 

2008 nije mi zao zbog niceg,pa cak i ako sve mora ostati tajna i nikad nedobijem nikakav status,ja svoj put nosim u svom srcu i sve svoje ratne prijatelje i sve te slike ostale su u mom sjecanju kao da je bilo jucer a ovo poslije je samo magla i dim

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa dali si dobio onu famoznu iskaznicu da imaš status hrvatskog branitelja,obavijest o udjelu u fondu hrv.branitelja..ako nisi ništa od tog navedenog dobio odi u svoju pol.upravu i traži potvrdu o sudjelovanju u domovinskom ratu,i onda kontaktiraj ministarstvo branitelja i ispričaj im da su te tvoji u pol.upravi zaboravili..a to mi je malo čudno ako nisi dobio jer su sve ovlaštene osobe u mupu dobile status hrv.branitelja...jedino ako stvarno nije tvoj neposredni rukovoditelj kada si otišao na bolovanje to odradio kao samovoljno napuštanje postrojbe.......te onda kolega gore okan ima pravo,ako ima takav pisani trag pol.uprava nije dostavila tvoje podatke prema ministarstvu branitelja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz prvog napisanog posta vidljivo je da je čovjek "smotan" i nespretan u pisanju i to nije razlog da se omaložava, tko mu ne želi pomoći neka se makne od ove teme.

dakle kako sam već napisao svi smo pridonijeli domovinskom ratu netko više netko manje, na nekog je rat djelovao više stresno itd.

ali svi imaju na svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pajdo, moraš povući crtu, a to je da sad ostaviš problem, di si, šta si..... Moraš se trznit. Po onom što pišeš, vidim da si ljut, ali najprije na sebe, jer si to nekako potiskivao od sebe, a sad je došlo vrijeme da se moraš pobriniti za budućnost.

Samo polako, naoružaj se strpljenjem, pa kreni redom. Moraš otići do kadrovske PU i tamo ćeš vidjet jesi li službu napustio svojom voljom ili nekako drugačije. To će ti odmah reći usmenim putem, a službeno možeš zatražiti zamolbom. U koliko ti kažu da si samovoljno napustio, obrati se tada nekoj Udruzi, pa će ti oni objasniti neke stvari, ako imaju dobrog pravnika.

Vidim da slabo barataš nekim stvarima, pa stoga nemoj donositi neke stvari na prečac. Danas se sve može, pa i taj famozni odlazak možeš povezati sa bolesšću.

Borba prijatelju, to te sad čeka.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija