Jump to content

direktor d.o.o. na porodiljnom


dir

Preporučene objave

po funkciji sam direktor d.O.o.-a gdje sam i jedini zaposleni, ali to nije moja firma, nemam neke prevelike koristi od te funkcije. planiram trudnoću uskoro, pa me interesira kada ja, direktor, pođem na porodiljni i eventualno komplikacije odnosno bolovanje prije poroda, da li je moguće da me zamjene na određeno, ili moraju imenovati novoga direktora? da ne imenuju novoga direktora kakva je moja odgovornost za vrijeme što sam bila na porodiljnom/bolovanju u slućaju nekakvih problema u firmi? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vi ste direktor jer to ste prihvatili

 

trudnoća i porod nisu viša sila

 

ako iz bilo kojeg razloga ne možete obnašati dužnost člana uprave (ovdje jedinog) o tome obavijestite vlasnike, kao član uprave sazovite skupštinu, a prije toga podnesite ostavku

 

u slučaju da se nešto opiru oko toga o svojoj ostavci obavijestite nadležni trgovački sud i zatražite imenovanje

privemenog člana uprave

 

ne može vas se privremeno rariješiti

 

naime biti član uprave, nema nikave veze sa porodiljskim dopustom - vi i dok ste na bolovanju ste direktor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija