Jump to content

pravo


pravo_10

Preporučene objave

Nezaposlena sam učiteljica razredne nastave (VII/1), dugi niz godina radim na kraćim zamjenama, redovito se javljam na natječaje za zaposlenje i uvjek uredno dobivam odbijenice. Zaposlenje uvijek dobivaju druge kolegice. Molim vaše pravno tumačenje i pravni savjet, te tko o tome odlučuje. Također me zanima je li važno: stručna sprema, radno iskustvo, stručni ispit, socijalni status i sl. Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram priznati da sam mnogo bolje upoznat sa takvim stvarima u srednjoj skoli ali mislim da je to vrlo slicno

 

o tome tko ce se zaposliti odlucuje ravnatelj škole

postoji mogućnost žalbe Školskom odboru

ali to u pravilu ne prolazi

 

što se tiće stručne spreme

prosvjetna inspekcija je dala tumačenje da se unazad nekoliko godina ( ne znam sad točan datum) moze zapošljavati samo VII/1 učitelj razredne nastave a oni koji imaju VI/1 i zatečeni su na radnom mjestu mogu ostati i dalje raditi

 

stručni ispit nije propisan zakonom kao uvjet za zapošljavanje ali škole mogu dati prednost pri zapošljavanju osobama sa stručnim ispitom

i tražiti ga kao uvjet za zapošljavanje

 

radno iskustvo također nije propisano zakonom ali škola to može tražiti tj staviti u natječaj kao uvjet

 

a što se socijalnog statusa tiće

u ovom kontekstu kad govorimo o zapošljavanju

postoji samo zakon koji propisuje da

osobe sa statusom hrvatskog branitelja imaju prednost pri zapošljavanju ukoliko ispunjavaju iste uvjete iz natječaja kao i protukandidati.

 

i također postoje socijalni uvjeti koje mora ispunjavati

učitelj da ne bi bio tehnološki višak odnosno da bi ga sindikat prebacio u drugu školu na novo otvoreno radno mjesto, ali za to već učitelj treba biti zaposlen na neodređeno vrijeme tj treba biti u sustavu školstva.

 

evo mislim da sam vam bar malo odgovorio na vaša široka pitanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija