Jump to content

Darovnica i ponistavanje iste


nina1

Preporučene objave

Moj otac je darovao svoj stan mojem bratu. Nakon smrti moga brata, stan nasljedjuje moja necakinja i sogorica koje zive u svom stanu. Otac vec par godina zivi sam u svom stanu i uglavnom o njemu brinem ja sa suprugom. Posto nije samostalan i pomalo bolestan unajmili smo jednu osobu da mu pomaze u kuci. Isto tako svi popravci / odrzavanje stana idu na moj teret jer sogorica tvrdi kako nema novaca za to. Drugim rjecima, cekaju da moj otac umre pa da prodaju stan. Zanima me dali imam ikakvo pravo u vezi tog stana i dali se darovnica moze mjenjati / ponistiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nasljednici ste vi i nećakinja.

Nećakinja također može tražiti da se zemlja koju ste dobili na dar uračuna u vaš nasljedni dio.

Tako da je tu moguća kompenzacija vrijednosti darovanog i veće sudjelovanje u nasljeđivanju onog čiji je dar mio manje vrijedan.

A ugovor o darovanju (kao i svaki igovor) možete pobijati npr. ako su ugovorne strane bile poslovno nesposobne, ako su postojale mane volje (prijtnja, sila, prijevara...) ...

O tome si više pogledajte u obveznom pravu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija