Jump to content

ugovori s MORH-om


josip37

Preporučene objave

Razumjela sam. Mislim da se tu ne radi samo o zamjeni obrazaca (dodjela-promaknuće) nešto drugo je tu u pitanju. Po meni, ali raspitaj se još, ne znači da sam u pravu. Jesi li zadovoljio sve uvjete za promaknuće, i to

 

Možda su te s razlogom odbili, razmotri situaciju:

 

jesi li u sadašnjem činu proveo najmanje četiri godine;

 

jesi li imao izvanrednih zasluga ( od važnosti za obranu i suver. RH-a;

 

jesi li u poslijednje divje god. kažnjen kaznom zatvora;

 

vodi li se kazneni postupak za kazneno djelo i jesu li ti izricane stenovne mjere;

 

jesi li na vojnim vježbama dobivao službene ocjene najmanje sredinu;

 

i je li tvoje ustrojbene mjesto nosi veći čin od tvoga sadašnjeg

 

kakva si bio na fax. mislim discipliniran i sl., je li bilo incidenata.

Možda ima još šta ali se nisam sjetila. Ne ljuti se što sam ovo sve ovako napisala , moguće da si Ok, ali eto to su mogući odgovori. Provjeri to pa vidi. Razmotri, a ako se pak samo radi o grešci (obrazac) onda se posavjetuj s pravnikom iz službe. Ja toliko. Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

havala što si se javila.

sukladno pravilniku o prevođenju dočasnika u časnika trebao sam ispuniti slijedeće uvjete:

-stručna sprema(ja imam VSS),

-postavljenje (imam),

-zadnja ocjena osobito se ističe (imao),

-završena TČŠ (završio),

-uvjerenje o nekažnjavanju (čist)

ne stariji od 35 (imao 34, tada).

I to je to. Svi uvjeti ispunjeni, međutim, samo zbog pogrešnog obrasca odbijen.

Ima kakav pravni lijek? Sad imam 37 god i zu jedino padam... Katastrofa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da je njihova greška i da si prešao dob, meni jedino pada na pamet da im legneš na kosti i da urade izvanredno promicanje, ono ne dirigira godine (mislim) . Neka se vežu za jednu od stavki:

 

- ako je obavljanjem službe stekao posebne zasluge;

- ako je učinio djelo od posebne važnosti;

- ako ima ratne zasluge

- i ...

 

da bi ispravili grešku. U svakom slučaju tjeraj dalje i stalno se veži za njihov propust.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

josip37 je napisao:

naravno da nije moje viđenje. imao sam uvid u moj predmet. kao dočasniku, trebalo mi je ići prevođenje, a oni mi radili dodjelu, što nije preošlo u stožeru...

Ne vjerujem da je samo zamjena tiskanice; jer da je tada se uvijek predlagatelju signalizira o čemu se radi i to se uradi u hodu, a ako se već vrati prijedlog s pisanim obrazloženjem: niste upotrijebili pravu tiskanicu i "slijepcu" je jasno da se odmah šalje "novi" prijedlog tj. na pravoj tiskanici, a zapovjednik postrojbe (potpisnik prijedloga,...) bi trebao očitati bukvicu personalcu, ali ... Nema toga stožera koji samostalno odlučuje i radi promaknuće ili dodjelu časničkog čina (Personalna služba MORH-a, Vrhovni zapovjednik,...). Sve u svemu ili bi personalac trebao dobiti po ušima i ispraviti grešku ili je to bilo neispunjavanje uvjeta a predočeno vam je ovo najblaže rečeno to idiotsko obrazloženje.Najvjerojatnije nemaju praznog časničkog mjesta ili ne žele ga popunjavati s vama ili ... Jer ako ste sada dočasnik i raspoređeni ste (postavljeni od strane ovlaštene osobe,...) na časničku dužnost tada nema nikakvih zapreka za dodjelu ili prevođenje ili kako to god zvali u časnički čin.

Ukoliko niste raspoređeni na časničku dužnost ili vas ne planiraju rasporediti na takvu dužnost nikakvo inzistiranje na promaknuću (ili dodjeli,...) neće proći a pogotovo ne na izvanrednom jer to bi bio još veći biser nego ovo što se dogodilo (naravno ako su predočene sve činjenice i to istinito kako vama tako i nama na forumu,...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija