Jump to content

Da li bi se vi vratili?


anonimno

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima!

Jako bih voljela cuti vasa misljenja u svezi slijedeceg:

Pitanje je:Da li bi se vi vratili iz jedne recimo ekonomski razvijene europske zemlje u domovinu,jer sa svojim zvanjem dipl.iur tamo ne mozete fakticki nista zapoceti raditi,pa cak ni kad bi tu titulu Magistra prava dobili,opet nista,jer samo zvanje odvjetnika nesto vrijedi"?

Usput,nIsam uspjela poloziti pravosudni,ali bi rado i tu stepenicu presla...

Napeto ocekujem vasa misljenja...

 

:-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi o mnogo faktora.

Ako jako volim (a volim) svoju struku vratila bih se doma i radila tu za plaću (za kakvu radim).

Ako ne volim svoju struku zaposlila bih se u nekoj firmi i radila nešto drugo.

Ovisi u kojoj ste državi, kakva je vaša financijska situacija, imate li ovdje koga da se vratite (računajući i smještaj).

Nije niti ovdje lako naći posao u struci, ali za pravnike ima mjesta pa mi nije jasno kako je tamo dobro samo za odvjetnike :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na odgovoru!

 

Sutiuacija je takva da, koliko god volio svoje zanimanje, protekom vremena covjek pocne gubiti motivaciju,slusajuci opet iste jadikovke u domovini.

Koliko je tko motiviran i cime da ostane u svojoj struci,to je drugo pitanje.Sve to kosta opet zivaca,vremena i ulaganja......

Cime se ti motiviras?Sto je to pojam ljubavi prema svojoj struci,ako ti ona ne donosi kakvu-takvu egzistenciju??

Moje pitanje o povratku nije dalo odjeka.Tebi hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne znam da li bi se bas vratila...bas suprotno-razmisljam o odlasku...diplomirani sam pravnik i već godinu dana bezizgledno tražim posao i to bilo kakav...Ja nisam iz Zg i tu su mogućnosti za jednog pravnika očajne (Osijek) ako nemaš nekog da te malo "pogura" a u Zagreb mi se ne dolazi... Okružena sam sa masom, kolegica koje su u sličnoj situaciji kao ja i skupa idemo na razgovore za posao a najčešće čujemo "Previše vas je!" Eto...ima previše pravnika u ovoj državi...konkurencija je ogromna a situacija nezavidna (makar za mene...)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što me motivira.

Pa gledaj, motivira me radno mjesto koje je cijenjeno iako nije posebno dobro plaćeno. Motivira me to što radim ono što volim, bavim se onim čime sam se htjela baviti.

Motivira me plaća koja je sigurna, dolazi točno na vrijeme, što se rijetki u ovoj državi mogu pohvaliti. Ona mi osigurava koliko-toliko pristojnu egzistenciju, a uz dvoje male djece je to jako važno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija