Jump to content

uzaludno čekanje razlike


CHARLOTTE

Preporučene objave

danas doista šok...dobio rješenje o prevođenju i treba biti razlika a na računu ništa,mirovinski djelatnik kaže da netrebam ništa dobiti a po rješenju i isplatama zakinut...kako dalje nakon 12g.borbe sa administracijom nemam snage :-(

od 91.do96g.bio pripadnik gardijske brigade u mirovini od 96g.na početku vodili me kao pričuvni sastav,bože moj kao ručna greška ispravili.ratni put častan i ponosan sam na njega koji sam počeo sa 18g.po komisijama me navlače sve do danas,moj je grijeh što nisam dobio metak ili geler...možda bolje da sam ga dobio i da me odveo u neki bolji svijet...možda bi duša manje patila...sigurno bi...ali da skratim i vratim se na početak to malo a za mene puno što sam trebao dobiti danas i nadao se kao moja djeca a kao i do sada veliko ništa....sretan uskrs i pozdrav svim istinskim hrvatskim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

po rješenju kako sam ga dobio nije ni čudo što nisam dobio nikakvu razliku,kada se čovjek malo smiri vidi nepravilnosti koje rješenje nosi.u samom rješenju pogrešno mi je izračunata mirovina prema činu razvodnika umjesto prema dužnosti zapovjednika desetine.pravomoćnim rješenjem od 96,98g.izvršen obračun mirovine prema dužnosti zap.desetine.nadalje pogrešno mi primjenjuje odredbu članka 17.zakona kod određivanja polaznog faktora,određujući ga 1,50 umjesto1,85 budući da sam bio pripadnik gardijske brigade u vrijeme domovinskog rata i za vrijeme koje se vrši prevođenje mirovine imao sam rvi.mene sada zanima razlika je bila za 2005,2006 i 2007.Kako će se sada to odraziti na mene,žalba je pravovremeno priložena i sada je u Mihanovićevoj,dali ću mjesecima ćekati na rješenje i dali mogu kako ja to ubrzati,vrijeme provedeno u ratu dali mora biti navedeno u riješenju kada ga donesu jer vidim da i to nešto mijenja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CHARLOTTE je napisao:

nadam de i vjerujem da će biti tako jer nema osnove za drugu..molim te odgovori mi koliko mi vremenski mirovinsko treba donijeti novo rješenje pozakonu.dali ću mjesecima morati čekati :-(

 

Čuj, ipak je to mirovinsko i mislim da ovisi od mjesta do mjesta i od slučaja do slučaja. Kolega od prvog do drugog rješenja mirovinskog čekao dva tjedna a ja mjesec i pol (iako sam im sam odnio sve potrebne dokumente jer da je putovalo službenom poštom možda bi još čekao).

Naoružaj se s malo strpljivosti i biti će, naravno gsp Bell je smislio telefon pa malo ih priupitaj gdje je predmet. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da istina kako su ažurni sve je moguče mislio sam ja sam odnijeti potvrdu,od personalne o činu i ustrobejnom mjestu ali ništa od toga mirovinski mora službeno zatražiti potvrdu a to može putovati kao da je miljama daleko a samo par sto metara...je udaljeno.Moram priznati ako su već imali dokaz a i ja sam ga sam priložio od 2000g.a navodno mora biti novije pa kako sam ga mogao izgubiti u medjuvremenu..smiješno ali istinito... :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija