Jump to content

Suvlasništvo nad nekretninama


mike06

Preporučene objave

Poštovanje

molim znalce, ali preferiram NOTARICU (neka se ostali ne ljute) za pravni odgovor. Iza smrti majke naslijedio sam nekretnine (zemljišta u pasivnom kraju) koja su davno zapuštena, neobrađivana zadnjih 30 godina.

Ja sam suvlasnik 1/2 a moja 2 pok. strica (umrla prije 40 godina) su suvlasnici po 1/4.

Jedan stric nema živih nasljednika, a drugi ima 2 snahe (sinovi su mu umrli).

 

E sad bih ja prodao dio nekretnine ali me spriječavaju suvlasnici. Nota bene, te osobe ne da nikad nisu bile na tim nekretninama nego ni sad neznaju da uopće postoje.

Da li sam dužan na sudu objaviti ih kao nasljednike pošto poslije smrti stričeva nije ni bilo ostavinske rasprave za te nekretnine.

 

Poznajući naš mentalitet, čim ja objavim da su te žene suvlasnice po nasljednom redu, one će zahtijevati svoj dio.

Što da radim?

Molim vas odgovor!

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo notarice!

Notarica jako voli legalis, ali ima i svoj privatni život, tako da imajte razumijevanja što ne dežura 24 sata. A bio je i lijepi sunčani vikend!

:-)

 

A sad na pitanje.

Kao prvo, vi sa svojom 1/2 možete činiti što želite, dakle možete je prodati bez suglasnosti ostalih. Pazite, ta 1/2 ne znači i stvarnu fizičku diobu, vi prodajete 1/2 svakog atoma zemlje. Naravno, pitanje je da li je to u interesu kupcu.

Ako kupac želi kupiti sve, a ne samo vaš dio, tada morate pokrenuti postupke naknadno pronađene ostavine iza vaših stričeva, gdje će se donijeti rješenja koji njihovi nasljednici to nasljeđuju. Da odmah velim snahe stričeva nisu nasljednici, nasljednici stričeva mogu biti njihovi unuci.

Nakon što se utvrde nasljednici stričeva koji nasljeđuju zemlju, tada prodajete svi zajedno cijelu zemlju.

A ako je to u interesu vama (i kupcu), tada možete i pokrenuti postupak razvrgnuća suvlasničke zajednice. O tome više prosurfajte po Izvanparničnim postupcima. Posljedica je tog postupka da ćete razvrgnućem postići fizičku geometrijsku diobu, te će vaša 1/2 postati jedna zasebna čestica s kojom možete što želite. Ili sud može razvrgnuti suvlasništvo tako da odredi prodaju na javnoj dražbi, te da se iznos novca podijeli među suvlasnicima razmjerno njihovim dijelovima.

Ima više kombinacija, vi procijenite što vam više odgovara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija