Jump to content

Primjena zastare


peljar

Preporučene objave

Osuđena sam po KZ 199 st.1 za kazneno djelo uvrede koje se dogodilo 26.12.2003. Ako se primjenjuje tadašnji zakon zastara je trebala biti 4 godine odnosno 26.12.2007.(neznem dali dobro mislim?). Županijski sud donosi II st.presudu 28.01.2008. koju još nisam primila. U međuvremenu se zakon promjenio i on je sada blaži u smislu da je propisana samo novčana kazna( prije je bila kazna zatvora). Da li se može primjeniti zastara i kako?

Koja mi pravna mogućnost preostaje ako primim II st. rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izmjenom Kaznenog zakona 2006. (NN 71/06) koja je stupila na snagu dana 1. listopada 2006. i njegovim čl. 1 produljen je zastarni rok sa četiri na na šest godina (tri godine relativna, a

šest godina apsolutna) dakle zastara u vašem slučaju nastupa 26. prosinca 2009.

 

Prema pravnom shvaćanju Vrhovnog suda RH br. Su- IV-155/06 od 13. studenog 2006. odredbe čl. 1 i st. 2 ZID KZ ( NN 71/06 od 28. lipnja 2006. ) primjenit će se na pojedino kazneno djelo, ako u trenutku stupanja na snagu (dana 1 listopada 2006.) toga Zakona nije nastupila zastara kaznenog progona ili zastrara izvršenja kazne.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija