Jump to content

Ucjena ugovorom i aneksom


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav!

Ako netko moze i ima volje bio bih zahvalan na savjetu..

Cim sam zavrsio fakultet zaposlio sam se u struci, poslodavac je trazio radnika (administrativna vrsta posla) za firmu (jednu u nizu koju ima) cija je zgrada u izgradnji i koju, kako je rekao namjerava otvoriti u roku od 2mj. od mojeg zaposlenja. Do tada bi ja trebao ic na specijalizaciju za to radno mjesto, obecao 'europsku placu' prema mojoj strucnoj spremi, atraktivan posao i stalni radni odnos. Na samom pocetku sam potpisao probni rad na 3mj. (nakon cega je trebao slijediti ugovor na neodredeno) i aneks ugovora koji me obavezuje za firmu na 7g. na 35000kn (radi specijalizacije), koje moram vratit firmi u slucaju da dam ili dobijem otkaz. Odmah sam krenuo na specijalizaciju u drugu vecu firmu koja se bavi istom djelatnoscu. Tamo sam bio umjesto 2mj. (kada sam vec trebao poceti sa radom) 5mj., i to nenajavljen, samo su me ubacili u firmu i pustili da skupljam podatke koje ce mi trebat, bez nekih seminara..predavanja koji su inace predvideni za ovu vrstu posla. Upoznao sam se s par ugodnih ljudi koji su mi bili spremni pomoci i uveli su me u posao, na moju srecu. Zar to vrijedi 35000kn?! Ni nakon tih 5mj. zgrada firme nije bila izgradena, nemaju ni dozvole itd. tako da me sef povukao sa specijalizacije jer sam bio i duplo vise vremena od dogovorenog i nisam dobio ni jedan dokument ni potvrdu da sam bio na specijalizaciji. Rekao je da dodem na gradiliste i da cu od sad tamo raditi..usavrsavati se na 'sofisticiranoj opremi'. Dosao sam na gradiliste gdje bez prigovora radim sve sto mi kaze, vecinom gradevinski poslovi..stemanje, lopata i sl., glumi da me ne pozna vise, nareduje i tjera na rad a firma se nece otvorit najmanje jos 1g. jer ne posjeduje dozvole. Potpisao sam ugovor sad na 6mj. a od drugih radnika sam saznao da kod njega ni ne postoji ugovor na neodredeno...Sve vrijeme sam radio kao pripravnik za duplo manju placu od dogovorenog, u ugovoru nam pise 8h dnevno dok mi radimo 10h dnevno i to ne na radnom mjestu na koje sam dosao nego kao gradevinski radnik, cistac smeca i sve sto mu padne na pamet i to bi trebao po njemu raditi dok god se firma ne otvori...Nas je tu 5 takvih i svi razmisljamo o prekidu radnog odnosa ali nas stalno sprijecava aneks na 7g i 35000kn koje bi trebali vratit i ugovor u kojem nam pise 'pripravnik ... i po potrebi'. Htjeli smo ici na sud i pomocu odvjetnika izbjeci placanje te svote...dali bi na sudu mogli sta napravit i koja su nasa prava uopce sad? Sta mozemo napravit?

Bio bi zahvalan na bilo kakvom odgovoru...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija