Jump to content

RVI zaposlenje u Austriji


Zmaj

Preporučene objave

Vec duze vrijeme sam u mirovini kao RVI 20% i 50-50% opce nesposobnosti..u medju vremenu sam se ozenio za zenu koja ima austrijsko drzavljanstvo i zivimo u austriji vec 10mj.Mene interesira ako bih se ovdje zaposlijo dali postoji mogucnost da me otkriju ovi na hzzmo i ukinu mi mirovinu??Pa ako ima netko odgovor na moje pitanje nek mi odgovori.....Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji mogućnost da izgubiš i ovce i novce.

 

Informacija može doći do HZMO, a i ne mora, ali ukoliko saznaju da tamo radiš vjerojatno ćeš snositi posljedice.

 

Npr. ako radiš "na crno" i tamo te ulovi policija, oni će možda (vjerojatno) prije nego te sankcioniraju provjeriti tvoj status u RH i izvjestiti našu policiju ili Zavod za zapošljavanje da si zatečen u radu "na crno", a ovi iz naše policije ili Zavoda za zapošljavanje mogu na brzinu (vjerojatno i hoće) provjeriti tvoj status u HZMO (lančana reakcija) i dakako, izvjestiti HZMO, a onda će ti biti veselo. Ukoliko misliš legalno raditi, onda postupak ide preko njihovog zavoda za zapošljavanje tzv. Arbeitsamta, a tamo imaju svoju proceduru za provjeru tvog statusa u RH.

 

Ne mora biti tako, ali i može biti tako. Ti moraš donijeti odluku jer ti snosiš i posljedice.

 

500eurorcf8.jpg82778225pv2.gif500kstaralicept5.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija